Šiaulių valstybinė kolegija rengia paklausius ir šiuolaikiškus specialistus

2023-06-20

Birželio 1-ąją prasidėjo centralizuotas priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Stojančiųjų prašymai ir dokumentai teikiami LAMA BPO informacinėje sistemoje www.lamabpo.lt. Siekiantiems aukštojo išsilavinimo šiemet Šiaulių valstybinė kolegija siūlo net 22 studijų programas sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos kryptyse. Tokia plati pasiūla užtikrina, kad būsimiems studentams būtų lengva pasirinkti dominančią sritį, kuri atlieptų darbo rinkos aktualijas.

Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Lina Tamutienė šiuo svarbiu pasirinkimų metu nusiteikusi optimistiškai.

„Priėmimas į Šiaulių valstybinę kolegiją jau aktyviai vyksta. Studijos atviros ne tik abiturientams, bet ir turintiems darbo ar kitokios mokymosi patirties – mokymosi visą gyvenimą galimybės neturi amžiaus cenzo ar kompetencijų tobulinimo ribų. Šiaulių valstybinė kolegija – ne tik aukštasis mokslas, tai daug daugiau: tarptautiškumo, savirealizacijos galimybės, praktikų gausa, mecenatų parama, darbinės veiklos startas studijų metu. Džiaugiamės vis naujomis mūsų studentų ir absolventų sėkmės istorijomis, didžiuojamės galėdami padėti jiems augti ir auginti patirtis“, – sako aukštosios mokyklos vadovė.

Šiaulių valstybinė kolegija stebi darbo rinkos tendencijas, reaguoja į jos pokyčius ir stengiasi atliepti poreikius. Šiemet pradedama vykdyti nauja trumposios pakopos studijų programa Sistemų administravimas. Tik 1,5 metų trunkančios studijos ypač patrauklios profesinio mokymo įstaigų absolventams. Taip pat 2023 m. priėmime siūloma ir dar viena nauja studijų programa – Verslo analitika, išsiskirianti savo inovatyvumu ir tarpdisciplininių ryšių įveiklinimu.

„Jaučiame pasitikėjimą mūsų aukštąja mokykla, esame įsipareigoję suteikti visas būtinas sąlygas asmenims, kurie siekia aukštojo išsilavinimo ir renkasi į praktinę veiklą orientuotas studijas Šiauliuose. Lietuvoje diskutuojant apie kolegijų tinklo pertvarką, mes ir toliau veikiame kaip savarankiška aukštoji mokykla: didiname studijų prieinamumą regione, stipriname taikomojo mokslo potencialą, plėtojame strateginius ryšius regioniniu ir tarptautiniu lygmenimis. Kviečiame tapti mūsų bendruomenės dalimi – drąsiai rinktis kolegines studijas Šiauliuose!“ – apibendrina dr. Lina Tamutienė.

Visa kolegijos bendruomenė jaučia ypač stiprų ryšį su regiono verslu, kuris prisideda prie programų atnaujinimo, specialistų rengimo – įsteigtas mecenatų fondas sparčiai auga. Šis fondas tapo realia bendradarbiavimo išraiška siekiant skatinti gabius ir aktyvius studentus tapti regionui reikalingais specialistais. Verslas pasitiki mūsų kolegijos studentais, investuoja į juos ir taip siekia stiprinti savo potencialą.

Šiaulių valstybinė kolegija yra tarptautinio Europos universitetų aljanso NEOLAiA dalis. Šį konsorciumą sudaro devynios aukštosios mokyklos, buvimas tarp jų leidžia kolegijai siekti maksimalių rezultatų visose veiklos srityse.

„Dalyvaudami NEOLAiA veiklose studentai gali išvykti studijuoti į bet kurią aljanso aukštąją mokyklą, atlikti mokslinius tyrimus juos dominančioje srityje, įgyti naujų draugų visoje Europoje ir už jos ribų“, – teigia direktorės pavaduotojas dr. Nedas Jurgaitis.

Aukštosios mokyklos bendruomenė puikiai supranta, kad studentų pasiekimams, jų pasitikėjimui savimi, svarbus mikroklimatas, emocinė savijauta, todėl siekiama sudaryti visas sąlygas studentų savirealizacijai, saviraiškai, visapusiškam asmenybės augimui ir tobulėjimui. Prie siekio, kad studentai kolegijoje jaustųsi dar geriau, neabejotinai prisidės tęstinis darbas – „Šiaulių valstybinės kolegijos studentų psichologinės mokymosi aplinkos gerinimo ir psichikos sveikatos stiprinimo projektas“. Finansavimas jam jau gautas, todėl esamų ir būsimų kolegijos studentų laukia dar daugiau teigiamų pokyčių.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime jau dabar! Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 211 kab., Šiauliai). Siekiantiems aukštojo išsilavinimo šiemet siūlome net 22 studijų programas sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.