PROCESO INŽINIERIUS
Proceso inžinierius yra atsakingas už įrengimų gamyboje parinkimą, operacijų eiliškumo ir laikų nustatymą, srautų sudarymą; rūpinasi optimialiausio technologinio gamybos proceso užtikrinimu, efektyviausiai išnaudojant įmonėje esančius pažangius įrengimus. Bendradarbiauja su kitais įmonės skyriais dėl gamybos galimybių ir poreikių; gamybos maršruto, padeda kolegoms spręsti sudėtingesnius gamybinius procesus. Ši pozicija skirta tiems – kam patinka ieškoti atsakymų, analizuoti proceso tendencijas, atrasti nelogiškumus ir nuolat tobulinti procesą. Atidumas detalėms, noras nuolat ieškoti būdų padaryti geriau ir žingeidumas yra kasdieninė šio specialisto duona.
ELEKTRONIKOS INŽINIERIUS
Elektronikos inžinierius projektuoja elektronikos schemas, atlieka prototipų bandymus, gautų rezultatų analizę, siekiant optimizuoti gaminį, ruošia instrukcijas bei kitą techninę dokumentaciją, tiria įrenginių gedimus ir siūlo sprendimus.
MECHATRONIKOS INŽINIERIUS
Mechatronikos inžinierius įmonėje yra atsakingas už mechatroninių sistemų projektavimą ir modernizavimą, valdymo programų ir projektų dokumentacijos rengimą; mechatroninės įrangos diegimą, montavimą ir derinimą; mechatronikos praktinių uždavinių (problemų) sprendimą; mechatroninių sistemų ir įrangos eksploatavimą, esamos būklės vertinimą, gedimų šalinimą; mechatroninių gaminių gamybos technologijų kūrimą ir tobulinimą; inžinerinės veiklos ir verslo organizavimą bei verslo aplinkos vertinimą.
ĮRENGIMŲ INŽINIERIUS / MECHANIKAS
Įrengimų inžinierius rūpinasi įrengimų profilaktine priežiūra, sprendžia iškilusias technines problemas, siekiant užtikrinti sklandų įrengimų darbą.
Ši pozicija skirta tiems, kam patinka konstruoti, taisyti ir kuriems įdomu gilintis į naujus procesus, nes įrengimai sudėtingi ir reikalauja nuolatinio asmeninio tobulėjimo.
R&D INŽINIERIUS
R&D – tai naujų produktų kūrimas (angl. research and development). R&D inžinierius turi turėti pasirinktos pramonės šakos mokslinių žinių ir gebėti jas pritaikyti kuriant įmonės produktus. Didesnėse ar inovatyviose įmonėse šie specialistai dažnai tampa komandos dalimi, jungiančia vadovus su gamybos operacijų darbuotojais. Bendraudami su abiem pusėmis, R&D inžinieriai derina įmonės siekius ir galimybes kuriant naujus produktus. Taip pat R&D inžinieriai rengia naujų produktų techninius aprašymus, techninę dokumentaciją.
GAMYBOS INŽINIERIUS
Gamybos inžinieriaus darbo funkcijos apima: gaminamų unikalių gaminių brėžinių įvertinimą ir savikainos skaičiavimą; užsakymų technologinio sprendimo analizę ir gamybos proceso plano sudarymą; konstravimo užduočių skyrimą inžinieriams-asistentams ir galutinių gamybos brėžinių vertinimą; dalyvavimą gamybos procesų technologijų tobulinime ir naujų gaminių gamyboje.
GAMYBOS VADOVAS
Gamybos vadovas organizuoja darbus objektuose, vadovauja pavaldiems darbuotojams objektuose, Kontroliuoja atliekamų darbų kokybę, sprendžia techninius klausimus; atlieka atliktų darbų įforminimas (atliktų darbų aktų sudarymas, žiniaraščiai ir t.t.). Taip pat į gamybos vadovo funkcijas įeina gamybos proceso planavimas ir optimizavimas, sieks užtikrinti geriausius gamybos rezultatus. Mažesnėse įmonėse gali turėti ir daugiau vadybinių ar techninių atsakomybių.
GAMYBOS PLANUOTOJAS
Gamybos planuotojas įmonėje planuoja gamybos procesus ir skaičiuoja gamybos pajėgumus pagal gautus užsakymus. Taip pat jis yra atsakingas už medžiagų tiekimo laiku užtikrinimą, gamybos planų koregavimą pagal atsargų kiekius ir gamybos pajėgumus. Jis siūlo gamybos proceso optimizavimo priemones, analizuoja gamybos prastovų bei proceso planavimo silpnybes.
ĮRENGIMŲ / MAŠINŲ OPERATORIUS
Šie specialistai įmonėje rūpinasi kokybiškos ir savalaikės produkcijos gamybos užtikrinimu bei teisingu įrenginių eksploatavimu. Darbuotojų atsakomybės ir kompetencijos smarkiai priklauso nuo to, kiek įmonė šiuolaikiška ir inovatyvi, taip pat nuo gaminamų produktų sudėtingumo. Kai kuriose įmonėse mašinų operatorius gali atlikti ir vadybines funkcijas, vadovauti kitiems darbuotojams, kurie dirba su gamybos linija. Inovatyvesnėse įmonėse šiems specialistams tenka skirti dėmesį tik modernios gamybinės technikos valdymui ir priežiūrai bei gaminamų produktų kokybės kontrolei.
Ši pozicija skirta tiems, kam patinka valdyti didelius ir sudėtingus įrenginius bei matyti apčiuopiamus savo darbo vaisius – t.y. pagaminamą produkciją. Atidumas ir darbas komandoje padės pasiekti šių rezultatų sklandžiai ir efektyviai.
CNC MAŠINŲ PROGRAMUOTOJAS-DERINTOJAS
CNC mašinos – tai modernios kompiuteriu valdomos staklės, kurios reikiamą produktą gali pagaminti iš įvairių medžiagų masės pagal 3D maketą. CNC mašinas prižiūrintis specialistas turi mokėti naudotis programine įranga, valdančia šią mašiną, taip pat gebėti parinkti reikalingus papildomus įrankius. Šie specialistai yra itin paklausūs veikiančiose metalo apdirbimo įmonėse, automobilių komponentų pramonėje.
CNC STAKLIŲ OPERATORIUS
CNC staklių operatoriaus pagrindinės darbo funkcijos: CNC staklių valdymas; Gaminamų detalių kokybės užtikrinimas; Šis specialistas turi gebėti dirbti su techniniais brėžiniais.
TECHNIKAS – MECHANIKAS
Technikai arba mechanikai prižiūri įprastinius gamybos linijos mechanizmus įvairių pramonės šakų įmonėse, rūpinasi kasdiene šių įrenginių priežiūra, pritaiko juos naujiems įmonės poreikiams.
ŠALTKALVIS
Šaltkalvis prižiūri mechaninius įrenginius, atlieka detalių ir mazgų remonto darbus. Taip pat turi gebėti mechaniškai apdirbti arba perdirbti metalą ir mokėti analizuoti detalių ir mechanizmų brėžinius.
TEKINTOJAS – FREZUOTOJAS
Tekintojas-frezuotojas atlieka metalo apdirbimo darbus, hidraulinių cilindrų detalių tekinimą. Turi gebėti dirbti universaliomis tekinimo, frezavimo, gręžimo staklėmis.
KONSTRUKTORIUS
Į konstruktoriaus pareigas įeina: naujų ir modernizuojamų įrengimų konstrukcijos projektavimas; Gaminius lydinčios, techninės dokumentacijos ruošimas (3D modeliai, brėžiniai, techniniai aprašymai, vartotojo instrukcijos); Pagalba pardavimų padalinio darbuotojams, konsultuojant užsakovus techniniais klausimais; Pavestų projektų ar įrengimų techninė priežiūra gamybos metu; Dalyvavimas, sprendžiant projektavimo neatitikimus.
SUVIRINTOJAS
Suvirintojas turi gebėti atlikti suvirinimo darbus įvairiais suvirinimo būdais (MIG/MAG arba TIG), gebėti skaityti gamybinius suvirinimo brėžinius
ELEKTROMECHANIKAS
Elektromechanikas atlieka įrenginių priežiūrą, gedimų diagnozavimą, remontą; žemos ir vidutinės įtampos skirstomųjų įrenginių priežiūrą; elektros pavarų derinimą; įrenginių profilaktiką.
GAMYBOS MEISTRAS
Gamybos meistro funkcijos apima gaminių kokybės kontrolę; žaliavų, likučių kontrolę; darbų skirstymą, planavimą, įgyvendinimą; tvarkos ir disciplinos palaikymą gamyboje; atsiskaitymą už atliktus darbus gamybos vadovui.
INŽINIERIUS – KONSTRUKTORIUS
Inžinieriaus – konstruktoriaus darbo pobūdis: techninių ir darbo projektų ruošimas. Turi išmanyti braižymo standartus ir taisykles, turėti įgūdžių dirbti AutoCAD programa.
ELEKTRIKAS
Elektrikas vykdo remonto ir techninės priežiūros darbus elektros įrenginių objektuose, šalina defektus ir gedimus elektros įrenginiuose; vykdo veikiančių elektros įrenginių apžiūrą.