Nauji mokslo metai Šiauliams atnešė rekordinius studentų ir moksleivių skaičius

2023-09-05

Naujuosius mokslo metus Šiauliai pasitinka su neįtikėtinais rezultatais – visos aukštojo ir profesinio švietimo įstaigos sulaukė studentų skaičiaus, kurio jau senai neregėjo. Spaudos konferencijoje pristatyti duomenys atskleidė, kad studentai vis labiau džiaugiasi aukšta Šiaulių miesto švietimo kokybe.

Šiauliuose studentų laukia aušto lygio švietimo įstaigos bei palankios įsidarbino galimybės

Šiaulių technologijų mokymo centras (Šiaulių TMC), Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK), Vilniaus universiteto Šiaulių akademija (VUŠA), Prekybos pramonės ir amatų rūmai (Šiaulių PPAR) ir Šiaulių miesto savivaldybė jau virš dvejų metų vysto projektą „Šiauliai karjeros miestas“, kuriuo siekiama pritraukti daugiau jaunimo.

„Nusprendėme kurti jaunimui patrauklaus miesto idėją ir parodyti, kad studentams verta rinktis Šiaulius ne tik dėl gerų aukštojo ir profesinio mokslo įstaigų, tačiau ir dėl palankios verslo aplinkos. Matome, kad gerus specialistus Šiaulių įmonės įsidarbina jiems dar nespėjus baigti studijų, todėl norime šių specialistų vis daugiau“, – projekto svarbą miestui pristatė Šiaulių PPAR viceprezidentas Raimundas Vaišvilas.

Bendromis pastangomis sukurtas portalas karjerasiauliuose.lt tapo vartais į ateitį Saulės mieste. Puslapyje pateikiama koncentruota informacija apie studijas bei profesinį mokymą, persikvalifikavimo galimybes, stipendijas, apie paskatas atvykstantiems savo srities profesionalams, medikams, įsidarbinimo galimybes ir dar daug visko!

„Pamenu, sakiau, kad Šiauliams būtinai reikia tūkstančio pirmakursių kiekvienais metais, tuo metu turėdavome po 700–800 pirmakursių. Šiais metais turime jau 1500 naujų studentų, visa tai pranoko mano lūkesčius, tačiau reikia pasakyti, kad Šiauliai yra unikalūs, nes visos švietimo įstaigos šio tikslo siekė suvienijusios jėgas“, – vicemeras Justinas Švėgžda prisiminė prieš kelerius metus išsakytus savo lūkesčius.

VU Šiaulių Akademija pritraukė studentus į sparčiai populiarėjančią studijų programą

„Šiais metais priėmėme gerokai daugiau studentų nei praėjusiais metais – skaičius išaugo net 40 proc. Į bakalauro, magistratūros ir sutrumpintų studijų programas įstojo 824 studentai. Skaičiai mus džiugina, po to, kai prisijungėme prie Vilniaus universiteto, turėjome daug darbo, tačiau išpildę visus šios įstaigos reikalavimus mėgaujamės didėjančiais studentų srautais“ – nuotaikingai skelbė VUŠA direktorė Renata Bilbokaitė.

Direktorė praneša, kad vis daugiau studentų įstoja į valstybės finansuojamas (VF) studijų vietas. Šiemet VF vietas gavo 80 proc. visų į akademiją įstojusių studentų.

Lietuva nuo 2024-ųjų metų yra įsipareigojusi integruoti įvairius specialiųjų ugdymo poreikių turinčius vaikus į bendrojo ugdymo procesą, todėl auga specialiosios pedagogikos specialistų poreikis. Direktorė R. Bilbokaitė džiaugiasi, kad labai ilgai VUŠA buvo vienintelė aukštojo švietimo įstaiga Lietuvoje, ruošusi tokius specialistus, todėl turi ilgametę patirtį šioje srityje. Pasitikėti universiteto profesionalumu nusprendė ir studentai – Specialiosios pedagogikos ir logopedijos programa šiemet tapo pačiu populiariausiu pasirinkimu.

Kolegijos pirmakursiai vos tilpo į Aktų salę!

„Šiandien per integracijos dieną Šiaulių valstybinės kolegijos Aktų salėje daugiau nei 600 pirmakursių net ir nesutilpo į patalpą. Labai tikimės, kad susipažindami su kolegija jie ne tik įsilies į studentavimo, tačiau ir į Šiaulių miesto gyvenimą“, – geromis naujienomis dalijosi Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė Lina Tamutienė.

Per bendrąjį priėmimą ŠVK pasirašė 25 proc. daugiau studijavimo sutarčių nei prieš metus. Aukštojo išsilavinimo įstaiga siūlo įvairias programas, tačiau šiemet buvo ypač sustiprintas kolegijos inžinerinis profilis – 40 proc. pasirašytų sutarčių yra į inžinerijos ir informatikos mokslus.

Nuo praėjusių metų stipriai į priekį išsiveržė ir Automobilių techninio eksploatavimo, Autotransporto elektronikos bei Automatikos ir elektros inžinerijos programos. Taip pat populiarios buvo Gamybos inžinerijos ir Statybos studijų programos.

„Kaip ir ankstesniais metais, daug stojančiųjų sulaukė sveikatos mokslų, verslo ir socialinių mokslų studijos. Šiaulių valstybinei kolegijai svarbu, kad studentai turėtų galimybę mokytis nemokamai, todėl smagu, kad šiemet net 17 proc. daugiau studentų gavo valstybės finansuojamas vietas“, – kalbėjo Lina Tamutienė.

Šiaulių technologijų mokymo centras pasiekė stojančiųjų „lubas“

Po profesinių mokyklų pertvarkos Šiaulių technologijų mokymo centras šiemet pasitinka antruosius metus, laikinai direktoriaus pareigas einanti Jolita Vengrė sako, kad geriausia antrojo gimtadienio dovana – sėkmingas mokinių priėmimas.

„Į valstybės finansuojamas vietas priėmėme 1330 mokinių. Profesinis mokymas tikrai įgauna pagreitį, nes tokių vietų mes net pritrūkome ir visiems įstoti nepavyko. Populiariausiomis programomis tapo Inžinerijos, Sveikatos priežiūros, Paslaugų asmenims ir Socialinės gerovės profesijos“, – informavo laikinai direktoriaus pareigas einanti Jolita Vengrė.

Studijomis Šiauliuose susidomėjo visa Lietuva, į Šiaulių TMC stojo moksleiviai tiek iš apskrities, tiek iš atokesnių Lietuvos miestų, o VUŠA atstovė teigia, kad demografinė studentų situacija pasikeitė kardinaliai, iki šiol 80 proc. visų akademijos studentų būdavo šiauliečiai, tačiau dabar šis procentas krito iki 50 proc., nes studijomis Šiauliuose labai susidomėjo vilniečiai ir kauniečiai.

 Mero padėjėja Alaina Štreimikytė

Vitalio Lebedžio ir Igno Diliūno nuotr.