„Galimybių festivalis TAVO PIN KODAS 2023“: lankytojų gausa ir masinis protmūšis

2023-11-28

Lapkričio 22 d. Šiaulių arenoje vyko bene didžiausias renginys Šiaulių krašto jaunimui – „Galimybių festivalis TAVO PIN KODAS“. Į renginį jau šeštą kartą kvietė Šiaulių valstybinė kolegija. Festivalį kasmet inicijuoja ir finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, tai yra reprezentacinis švietimo renginys.

Šiaulių valstybinė kolegija galimybių festivalį organizavo kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, švietimo įstaigomis, įvairiomis organizacijomis, verslo įmonėmis – draugais, partneriais ir rėmėjais. Daugiau nei 40 interaktyvių stendų laukė moksleivių ir džiaugėsi aktyviu lankytojų srautu. Skaičiuojama, kad renginyje apsilankė daugiau nei 3300 moksleivių, kurie ne tik domėjosi popamokinėmis veiklomis, savanoryste, savirealizacijos galimybėmis, tačiau ir čia pat galėjo sužinoti naudingos informacijos apie Šiauliuose siūlomas tolimesnio mokymosi sąlygas, praktikos, darbo galimybes. Moksleiviai, sugužėję į Šiaulių areną iš viso regiono, iš renginio išsinešė neįkainojamos patirties, užmezgė naudingų kontaktų, plėtė savo akiratį ir tiesiog puikiai praleido laiką tarp bendraamžių.

„Mums visiems labai rūpi atverti studijų ir mokymosi, savanorystės, neformaliojo ugdymo, karjeros galimybes. Tikime, kad sėkmę lemia mokėjimas pasinaudoti galimybėmis, kurias suteikia Šiaulių miestas, bendrystė ir asmeninis aktyvumas. Mums svarbu paskatinti Šiaulių krašto (ir ne tik!) jaunimą  įsilieti į miesto visuomeninį gyvenimą, pagalvoti apie ateities kūrimą, svarbius asmeninius pasirinkimus“, – sako renginį organizavusios Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai.

Šių metų renginio šūkis – Ką tu? Ką Šiauliuose? Pagrindinė jo mintis – siekti kuo geriau suprasti save, savo poreikius, svajones ir galimybes. Organizatoriai renginio dalyvius skatino pamąstyti apie save kaip Šiaulių gyventoją, apie visuomeniškumą, bendrystę, prisidėjimą prie to, kad jaunam žmogui saulės mieste būtų gera ir jauku.

Renginį vedė laidų ir renginių vedėja, televizijos veidas Justė Žičkutė-Lukošaitienė. Galimybių festivalį muzikiniu pasirodymu pradėjo Šiaulių universitetinės gimnazijos mišrus choras „POCO“ (vadovė Rasa Stoškuvienė, choreografė – Vita Adomėnaitė-Butnorienė).

Susirinkusiųjų pirmiausia laukė motyvacinė sesija – įvairūs žinomų žmonių pranešimai, jų asmeninės patirtys ir mintys siekiant motyvuoti jaunimą, skatinant ieškoti savo kelio, tikslingai galvoti apie ateitį, karjerą. Žurnalistės Ugnės Siparės pranešimo tema – „Savo likimą privalome nusikalti patys“, su repo entuziastu ir viešojo kalbėjimo mokytoju Luku Kulikausku vyko kūrybinė repo sesija. Kalba.lt Karjeros centro vadovė Renata Škimelienė pasisakė tema „Karjeros ir studijų krypties pasirinkimo subtilybės“. Motyvacinę sesiją pratęsė Pilietinio atsparumo iniciatyvos CRI tyrėja Urtė Andriukaitytė su pranešimu „Melagienų kultūra: kaip joje nepasiklysti?“. Apie tai, kodėl būti inžinieriumi perspektyvu, kalbėjo Tomas Dovydaitis, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos Verslo aplinkos vadovas. Paskutinis į sceną žengė festivalių prodiuseris, kūrybinių projektų vadovas, dėstytojas Dovydas Laukys. Su jaunimu jis dalijosi patarimais, kaip suderinti tinginystę ir didelius užmojus. Auditorija aktyviai įsitraukė į Dovydo sukurtą neformalią atmosferą, drąsiai kėlė klausimus aktualiomis temomis. Pirmąją renginio dalį užbaigė jaunimo mėgstamos muzikos grupės „jautì“ dainos.

Po motyvacinės sesijos ir koncerto vyko protų kovos su žinomu televizijos laidų vedėju, rašytoju Robertu Petrausku. Renginys buvo masinis, pranoko ir pačius drąsiausius organizatorių lūkesčius – pasivaržyti, pasitikrinti žinių susirinko daugiau nei 100 komandų iš Šiaulių miesto ir regiono! Azartiškame žaidime geriausiai pasirodžiusios komandos buvo apdovanotos puikiais TAVO PIN KODO draugų ir rėmėjų įsteigtais prizais: protmūšį laimėjo Didždvario gimnazijos komanda „Materija“, nuo jos tik labai nedaug atsiliko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos atstovai, susibūrę į komandą „Valgyk bebrą – išsaugok medį!“, trečia vieta džiaugėsi šauni komanda „Dominus Monsterus“ iš Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos.
Per visus galimybių festivalio gyvavimo metus jis tapo atpažįstamas, laukiamas. „Galimybių festivalis TAVO PIN KODAS“ – kolegijos vizitinė kortelė, reiškianti pasitikėjimą aukštąja mokykla, įpareigojimą stengtis vardan mūsų jaunimo ir dėl savo miesto garsinimo.

Platesnė informacija apie renginį: www.tavopinkodas.lt

Šiaulių valstybinė kolegija dėkoja visiems, su kuriais bendrystėje sukūrėme šią šventę jaunimui!

Dėkojame rėmėjams – įmonei „Baltic Champs“, koncernui „AGRO GDP“, bendrovei „Jupojos technika“, bendrovei „MV GROUP Production“ (Gubernija), saldainių fabrikui „Rūta“, bendrovei „SDG“, bendrovei „Telia Lietuva“; informaciniams partneriams – regioninių naujienų platformai „ETAPLIUS“, „Gorila“, LRT, žiniasklaidos bendrovei „Miesto naujienos“, įmonei „ÓWEXX“, iniciatyvai „Šiauliai – karjeros miestas“, bendrovėms „Šiaulių gidas“, „Šiaulių kraštas“, „Šiaulių televizija“, „2go“; draugams – bendrovėms „Affidea Lietuva“, „Akropoliui“, „Atlantis cinemas“, „Bodesa“, „Busturas“, „Citma“, „DIAB“, „Drift and go“, Europos parlamento biurui Lietuvoje, bendrovėms „i-dental“, „Interscalit“, KALBA.LT, LINPRA, „Kalvis“, „Órlen Lietuva“, „Simuliatorių akademija“, „Svajonių balionas“, Šiaulių bankui, Šiaulių technologijų mokymo centrui, Šiaulių universitetinei gimnazijai, Valstybiniam Šiaulių dramos teatrui, bendrovei „Vakarų medienos grupė“, valstybės įmonei Valstybinių miškų urėdija.

#TavoPinKodas #ŠiauliaiŠviečia

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija ir nuotraukos