Alumnas S. Kreišmonas: „Studijų laikotarpiu atradau daug daugiau, nei tikėjausi“

2023-06-22

Simonas Kreišmonas 2018 metais baigė Pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo bakalauro studijas Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje (tuo metu buvusiame Šiaulių universitete). Po studijų vaikinas ne tik sėkmingai dirba pedagogu, bet ir įkūrė privatų vaikų darželį Klaipėdos mieste. Simonas sako, kad be studijų viso to padaryti nebūtų pavykę.

 1. Ką jums suteikė studijos VU Šiaulių akademijoje?
  Pirmiausia tai studijos man suteikė pagrindus ateičiai ir vertingas pažintis profesinėje srityje. Susibūrėme į bendruomenę, su kuria galiu aptarti švietimo naujoves ir kitus su darbu susijusius aspektus. Net ir baigus studijas VU Šiaulių akademijoje (VU ŠA), palaikome ryšius su bendrakursiais. Man tai yra didelė vertybė. Baigęs mokslus, įkūriau privatų vaikų darželį „Po palmėm“ ir ne kartą kreipiausi įvairiais klausimais tiek į buvusius kurso draugus, tiek į VU ŠA akademikus.
 2. Kaip studijos prisidėjo prie tolimesnio jūsų karjeros kelio?
  Mokomieji dalykai ir praktikos studijų metu padėjo suvokti, kad aš tikrai noriu ir galiu dirbti su vaikais, nes man tai labai gerai sekasi. Studijos suteikė pasitikėjimo siekti savo svajonių ir dirbti tą darbą, kuriskelia didžiausią susižavėjimą.
 3. Kas ir kodėl paskatino studijuoti Šiauliuose?
  Taip susiklostė, kad gimiau Klaipėdoje, bet užaugau Vilniuje. Na, o studijuoti pasirinkau Šiauliuose. Būtent Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje mokslus baigė ir mano močiutė. Todėl kur studijuoti pedagogiką, man nekilo klausimų. Šiauliai visada garsėjo puikiomis sąlygomis ir kompetentinga akademikų bendruomene, kuri paruošia geriausius pedagogus. To aš ir norėjau, todėl rinkausi studijas Šiaulių mieste.
 4. Kas labiausiai įsiminė iš studijų laikotarpio?
  Studijų laikotarpiu pasinaudojau galimybe mokytis užsienyje. Pagal Erasmus+ programą buvau išvykęs į Ispaniją ir Portugaliją. Šių išvykų metu pasisėmiau neįkainojamos patirties iš kitų šalių praktikos. Be viso to, užsienyje sutikau ir savo antrąją pusę. Tad, studijų metais atradau daug daugiau, nei tikėjausi.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos informacija