Apie Šiaulius

Šiauliai – atviras, veržlus ir kupinas galimybių miestas!

Šiauliai tikrai ne veltui vadinami tvirtu industriniu miestu, ekonominiu Šiaurės Lietuvos centru – nedarbas čia išlieka mažiausias tarp visų Lietuvos didžiųjų miestų, per pastaruosius metus Saulės miesto biudžetas išaugo daugiau nei du kartus, o tiesioginės užsienio investicijos  daugiau nei triskart. Šiauliuose taip pat sparčiai auga darbo užmokestis bei veikia dosnios skatinimo priemonės aukštos kvalifikacijos specialistams ir studentams.

Vis dėlto, Šiaulius moksleiviai, studentai, įvairių profesijų specialistai bei jaunos šeimos vis dažniau renkasi  ne tik dėl spartaus ekonominio augimo, bet ir dėl miesto kultūrinio unikalumo, plačių galimybių mokytis ir įgyti išsilavinimą, kompaktiškumo bei, žinoma, pramogų ir turiningo laisvalaikio įvairovės – šis sąrašas tikrai nėra baigtinis, tad kviečiame rinktis Saulės miestą ir jį papildyti patiems!

Norintiems Šiauliuose DIRBTI:

Šiauliai – didmiestis, kuriame darbo paieškos neprailgs

Šiauliai pastaruosius šešerius metus gali pasigirti mažiausiais nedarbo rodikliais tarp visų Lietuvos didžiųjų miestų – Saulės miestas yra ideali vieta atrasti, pradėti ar sėkmingai tęsti savo profesinį kelią. Nuo IT specialistų, pardavimų ekspertų ar suvirintojų iki psichologų bei mokytojų – Šiauliuose kvalifikuoti ir ryžtingi specialistai visada laukiami!

Daugiau informacijos apie plačias įsidarbinimo Šiauliuose galimybes rasite čia

SAULĖS MIESTAS - VIETA JŪSŲ INVESTICIJOMS!

Šiauliuose naujų investuotojų laukia dvi teritorijos, paruoštos investicijoms – Šiaulių pramoninis parkas (apie 52 ha) ir Šiaulių laisvoji ekonominė zona (133 ha), įsikūrusios geografiškai patogioje Lietuvos dalyje, kur susikerta svarbiausios šalies sausumos ir oro transporto arterijos.

Susidomėjai? Daugiau informacijos gali rasti čia

Esant poreikiui, Šiauliai gali pasiūlyti ir daugiau laisvų teritorijų mieste, kurios idealiai tiktų plėtoti verslą. Teritorijas rasti galima viešai prieinamame Laisvų nesuplanuotų teritorijų žemėlapyje.

Daugiau informacijos gali rasti čia

PADEDAME SMULKIAJAM IR VIDUTINIAM VERSLUI AUGTI

Šiaulių miesto savivaldybė remia smulkųjį ir vidutinį verslą, skatina aktyviai naudotis įvairiomis paramos priemonėmis, tokiomis kaip:

 • Įregistruotų naujų įmonių pradinių steigimosi išlaidų dalinis padengimas;
 • Išlaidų darbuotojų mokymams padengimas;
 • Vyresnių nei 45 m. asmenų verslo skatinimas;
 • Jaunimo nuo 18 iki 29 m. verslo skatinimas;
 • Įrangos ir įrankių įsigijimo išlaidų dalinis padengimas;
 • Dalyvavimo verslo pristatymo parodoje išlaidų dalinis padengimas;
 • Infrastruktūros pritaikymo asmenims su judėjimo negalia dalinis išlaidų kompensavimas;
 • Parama inovatyviam verslui.

Daugiau informacijos gali rasti čia

AUKŠTOS KVALIFIKACIJOS SPECIALISTŲ LAUKIAME PLAČIAI IŠSKĖSTOMIS RANKOMIS

Šiaulių miesto savivaldybė siekia pritraukti ir paskatinti trūkstamų specialybių aukštos profesinės kvalifikacijos specialistus dirbti Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikiančiose įmonėse ir skiria iki 6000 Eur finansinę paramą pasirinktinai vienam tikslui:

 • dvejų metų būsto nuomos Šiaulių mieste ar Šiaulių rajone išlaidoms padengti;
 • įsikūrimo išlaidoms (paskolai, buitinei technikai, baldams ir kt.);
 • įsikūrimo išlaidoms, netikrinant finansinės paramos panaudojimo.

Daugiau informacijos gali rasti čia

KVIEČIAME MEDIKUS IR REZIDENTUS DIRBTI ŠIAULIUOSE

Gydytojų rezidentų studijos gali būti finansuojamos iki 10 000 eur arba suteikiama vienkartinė išmoka gydytojo specialisto poreikiams tenkinti: 7 000 eur, jei gydytojas specialistas Šiaulių miesto sveikatos įstaigoje įsipareigoja dirbti ne trumpiau kaip 1 metus nuo pirmos darbo dienos; 25 000 eur, jei gydytojas specialistas iš karto įsipareigoja dirbti ne trumpiau kaip 3 metus nuo pirmos darbo dienos.

Daugiau informacijos gali rasti čia

Norintiems Šiauliuose MOKYTIS:

MŪSŲ MOKYKLOS – BENDROJO UGDYMO, SPECIALIZUOTOS IR SPECIALIOSIOS

Šiauliuose veikia bendrojo ugdymo, specializuotos ir specialiosios mokyklos. Mokiniai čia gali lankyti mokyklas, besispecializuojančias inžinerinių mokslų, sporto bei menų srityse, taip pat galima rinktis katalikiškojo ugdymo progimnaziją bei mokyklą, vykdančią tarptautinio bakalaureato programą, dėstomą anglų kalba.

Šiaulių mieste taip pat veikia dvi privačios mokyklos.

PALYDIME SAVO MIESTO MOKINIUS Į PIRMĄJĄ KLASĘ

Rugsėjo 1-ąją, mokslo ir žinių dieną, visus Šiaulių miesto pirmokus pasitinkame su specialiomis dovanomis – pirmoko krepšeliu.

Krepšelyje mažieji mokinukai ras mokykloje reikalingų priemonių rinkinį, kurį sudaro tekstilinis krepšys, plunksnakotis, sąsiuvinių komplektai, gertuvė, šviesą atspindinti liemenė, pieštukų rinkinys ir antistresinis kamuoliukas.

ŠIAULIAI SIŪLO PLAČIAS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO GALIMYBES

Šiaulių mieste veikia 8 neformaliojo vaikų švietimo įstaigos bei esame patvirtinę net 65 neformaliojo vaikų švietimo programas: nuo amatų dirbtuvių ir linijinių šokių iki ledo ritulio, krepšinio, futbolo ar net biotechnologijų būrelių – vaikai Saulės mieste neabejotinai atras patinkančias veiklas!

UGDDYMAS KARJERAI – MŪSŲ PRIORITETAS!

Šiaulių miesto savivaldybė, pirmoji Lietuvoje, dar 2017 metais pradėjo finansuoti mokyklų Karjeros specialistų etatus. Nuo to laiko Šiauliuose buvo sukurtas platus partnerių tinklas (dalyvauja 132 Šiaulių miesto įstaigos ir įmonės), o mokiniai pažintinių ir patirtinių vizitų vyksta į pasirinktas įmones ar įstaigas ir susipažįsta bei praktiškai „prisiliečia“ prie konkrečių specialybių. Vien per 2021 – 2022 mokslo metus pažintiniuose vizituose dalyvavo daugiau nei 15 tūkst. Šiaulių miesto mokinių!

Norintiems Šiauliuose GYVENTI:

DŽIAUGIAMĖS JAUNIAUSIAIS MIESTO BENDRUOMENĖS NARIAIS

Šiaulių miesto savivaldybė visiems mažyliams dovanoja kūdikio kraitelius, kuriuose tėveliai ir globėjai ras kokybiškus pledukus, šliaužtinukus, sauskelnes, seilinukus ir kitas reikalingiausias priemones naujagimių priežiūrai.

Daugiau informacijos apie kūdikio kraitelį

SAULĖS MIESTAS RŪPINASI MAŽAISIAIS MOKINUKAIS

Šiauliuose veikia net 25 valstybinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos – tokia darželių gausa užtikrina, jog mūsų mieste tėveliams nereikia laukti laisvų vietų ilgose eilėse ar leisti savo mažuosius į ugdymo įstaigas, įsikūrusias kitame miesto gale.

Šiauliuose taip pat veikia ir 6 nevalstybinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Kiekvieną mėnesį Šiaulių miesto savivaldybė skiria 70 € kompensaciją už vaiko privataus darželio lankymą.

Daugiau informacijos gali rasti čia

Pramogos Šiauliuose

Šiauliuose gyvenimas verda nuo ryto iki vakaro, o po saulėlydžio miestas prabunda antrą kartą. Kaip ir dera didmiesčiui, vietų, kur galima turiningai praleisti laisvalaikį čia apstu. Šiaulių arena, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, koncertų salės, kultūros centrai, galerijos, stadionai, sporto kompleksai, restoranai, kavinės, naktinis gyvenimas ir galimybė aktyviai leisti laiką gamtos apsuptyje per daug nenutolstant nuo miesto centro – Saulės mieste gyventojai ir svečiai lengvai ras sau tinkančių užsiėmimų ar pramogų.

Daugiau informacijos apie pramogas ir laisvalaikį Šiauliuose galite rasti čia