VU Šiaulių akademijoje diskutuota svarbiais migracijos ir užsieniečių integracijos klausimais

2024-03-20

VU Šiaulių akademijoje kovo 15 dieną vyko unikalus forumas „Globalūs protai – vietiniai iššūkiai: tarptautinių studentų ir aukštos kvalifikacijos specialistų įtraukimas į Lietuvos augimą“.

Renginyje dalyvavo verslo, švietimo, politikos bei imigracijos politiką įgyvendinančių institucijų atstovai. Jie pristatė savo patirtį, nuomonę ir viziją apie imigracijos politiką, riziką ir galimybes.

Forumo tikslas buvo aptarti tarptautinių talentų integracijos iššūkius ir galimybes Lietuvoje, pasidalinti gerąja patirtimi, įžvalgomis, kaip išvengti kitų šalių padarytų klaidų. Taip pat buvo aptartos imigracijos politikos, efektyvios integracijos strategijos ir veiksmų planai.

Surinkusius į forumą dalyvius ir žiūrovus sveikino Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė, profesorė Renata Bilbokaitė, kuri pabrėžė forumo svarbą ir aktualumą.

„Džiaugiuosi, kad vyksta diskusijos šia aktualia tema. Apie migraciją ir jos keliamus iššūkius yra būtina kalbėti. Mums, kaip universitetui, tai labai svarbu. Juk siekiame, kad studentų bendruomenė būtų įvairiapusė. Norime, kad jauni žmonės norėtų ne tik studijuoti, bet ir likti pas mus, kurti verslą. Linkiu, kad šiandien pavyktų sukaupti naudingos informacijos bei rasti atsakymus į kamuojančias migracijos problemas“, – palinkėjo direktorė.

Renginį ir diskusiją moderavo Šiaulių PPAR prezidentas Vytis Lembutis. Dalyviams aktualius pranešimus skaitė: LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Andrius Zalitis, VU prorektorius partnerystėms dr. Artūras Vasiliauskas, LINPRA direktorius Darius Lasionis, Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Lina Tamutienė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus, UAB „On Top LT“, direktorius Saulius Drazdauskas, Nacionlinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Migracijos departamento prie LR VRM atstovės Edita Aurilienė ir Asta Ežerskienė, Šiaulių miesto savivaldybės vicemeras Justinas Švėgžda bei ekonomistas Marius Dubnikovas.

VU ŠA informacija ir nuotraukos