Studijų VU Šiaulių akademijoje metų – nuolatiniai praktiniai vizitai verslo įmonėse ir institucijose

2023-11-30

Kaip teigia VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto direktorė Lina Garšvienė, studijos yra neatsiejamos nuo sistemingų pažintinių vizitų į įmones, ar praktikų-ekspertų paskaitų. Atrasti aiškias studijų ir verslo ar institucijų sąsajas yra itin svarbus studijų uždavinys, kuris kuo puikiausiai išpildomas visų studijų metu. Jau per pirmus tris studijų mėnesius studentams teko net kelis kartus įvertinti verslo ir institucijų procesus iš arčiau.

Praktinis vizitas Šiaulių apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje

Darbo rinkoje graibstomais ekonomikos ir investavimo srities specialistais tampama ne tik sistemingai bei atsakingai studijuojant aukštojo mokslo institucijose, tačiau ir praktiškai prisiliečiant prie valstybės institucijų veiklos. Kiekvienos šalies stabilumas yra neatsiejamas nuo valstybės sektoriaus indėlio, tad Ekonomikos ir investavimo studentams buvo itin naudinga susipažinti su Valstybinės mokesčių inspekcijos veikla ir su tuo susijusiais iššūkiais.

2023 m. spalio mėn. 11 d. praktinio vizito tikslas – susipažinti su Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos veiklomis ir darbo pobūdžiu, išklausyti paskaitą apie mokesčius ir individualią veiklą, taip pat tiesiogiai bendrauti ir užduoti klausimus Šiaulių apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijos darbuotojams.

Pažintinė-dalykinė praktika UAB „ROL Lithuania“

„Sumaniausia pramonės įmonė 2023“

Neapsakomai džiugu, kad Šiaulių miestą puošia tokios sumanios pramonės įmonės kaip UAB „ROL Lithuania“, gaminanti reguliuojamo aukščio rašomųjų stalų bei prekybos įrangą.

Pažintinė-dalykinė praktika šioje įmonėje yra itin svarbi Programų sistemų studentams, nes studijų metu jie renkasi vieną iš dviejų jiems siūlomų specializacijų – elektroninių paslaugų sistemų arba robotizuotų sistemų. Šiuo tikslu 2023 m. lapkričio mėn. 10 d. Šiaulių Laisvojoje Ekonominėje Zonoje įsikūrusioje UAB „ROL Lithuania“ įmonėje lankėsi Programų sistemų bakalauro programos I kurso studentai. Šios pažintinės-dalykinės praktikos metu buvo orientuojamasi į įmonės veiklos procesų automatizavimo ypatumus.

Praktinis vizitas baldų gamybos įmonėje UAB „Vilmers“.

2023 m. lapkričio mėn. 16 d. vyko Ekonomikos ir investavimo I kurso bei Ekonomikos II ir III kurso studentų praktinis vizitas į UAB „Vilmers“.

Praktinio vizito tikslas – supažindinti su gamybinės įmonės veiklos specifika ir procesais, aptarti įmonės eksporto situaciją ir su tuo kylančius iššūkius. Šio vizito metu išgrynintos pagrindinės kryptys, kurių gamybinė įmonė turi laikytis, siekdama didinti veiklos efektyvumą.

Pažintinė-stebimoji praktika UAB „NORD Security“ 

2023 m. lapkričio mėn. 28 d. Programų sistemų bakalauro programos II ir III kurso studentai dalyvavo UAB Nord Security vyresniojo duomenų bazių inžinieriaus, praktikos vadovo Dr. E. Paliulio paskaitoje tema: Darbas IT įmonėje iš duomenų bazių inžinieriaus perspektyvos.

Siekdami aukštojo universitetinio diplomo privalome sekti naujausias rinkų tendencijas, domėtis verslams kylančiais iššūkiais, t.y. niekada nesustoti domėtis. „Neabejoju, jog VU Šiaulių akademijoje studijos yra atliepiančios šiuolaikinio ir inovatyvaus verslo bei finansų institucijų poreikį, tad visus norinčius kviečiu prisijungti prie ambicingus tikslus keliančios VU Šiaulių akademijos“ – teigia Regionų plėtros instituto direktorė Lina Garšvienė.

VU Šiaulių akademijos informacija ir nuotraukos