Studijos – didžiulė gyvenimiška mokykla
Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė mūsų aukštąją mokyklą (tuomet ji vadinosi Šiaulių kolegija) baigė prieš 20 metų. Moteris su džiaugsmu prisimena studijų metus, vertina įgytą patirtį, kuri iki šiol skatina augti, tobulėti, pastebėti kasdienybės grožį.
Ingos rankose – istorinis diplomas
2002 m. rugsėjo 1 d. Šiaulių aukštesnioji technikos mokykla tapo Šiaulių kolegijos Verslo ir technologijų fakultetu, Šiaulių aukštesnioji medicinos mokykla – Šiaulių kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetu. Abiejuose Šiaulių kolegijos fakultetuose 2002–2003 m. m. buvo vykdoma 10 aukštųjų neuniversitetinių studijų programų. Per visą Kolegijos gyvavimo laikotarpį, atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius, studijų programų skaičius išaugo beveik trigubai.
„Baigiau Socialinio darbo programą. Turiu diplomą, pažymėtą pirmu numeriu, nes mūsų laida buvo pirmoji, kuri baigė Šiaulių kolegiją (tuo metu mūsų aukštoji mokykla vadinosi taip), o aš kaip gabi ir veikli studentė buvau pagerbta – gavau pirmąjį šios ugdymo įstaigos diplomą“, – į jaukius prisiminimus leidžiasi I. Kvedarienė.
Inga sako, kad apie save kalbėti nemėgsta.
„Manau, geriausiai apie mus kalba mūsų nuveikti darbai… Bet šiandien irgi ne apie darbus… Tai jei trumpai, esu laimingas žmogus, turiu galimybę realizuoti save kaip moteris, kaip mama, kaip darbuotoja. Negalėčiau būti tik darbuotoja, tik žmona ar tik mama, man reikia visapusiškumo, judesio, kaitos, bendravimo. Taigi, mano laimė apie tai: kad turiu mėgstamą darbą, mylimą šeimą, artimų draugų ratą“, – pasakoja pašnekovė.
Studijos – didžiulė gyvenimiška mokykla
Moters teigimu, jos atmintyje išliko daug gerų prisiminimų iš studijų metų.
„Nuostabūs vadovai, dėstytojai, bendramoksliai. Buvau iš tų studentų, kurie savo laiko negailėjo nei studijuojamiems dalykams, nei kolegijoje vykstantiems projektams, renginiams ir kitiems sumanymams. Manęs buvo daug, norėjosi visko pilnom saujom, negailint jėgų, išmonės, laiko.“
Vienas iš įsimintiniausių darbų buvo socialinio darbo dėstytojos projektas „Jaunasis globėjas“.
„Mes, studentės, lankydavomės tuomet dar veikusiuose sutrikusio intelekto kūdikių namuose (čia buvo ne praktika), turėjome savo globotinius, kuriuos nuolat lankėme, su kuriais užsiimdavome, slaugydavome. Tai buvo DIDŽIULĖ mokykla: žmogiškumo, atsakomybės, tikro ir nesumeluoto gyvenimo… Šis projektas įstrigo labai giliai, dar ir šiandien pasakojant apie jį iškyla atmintyje mergaitės, kurią globojau, veidukas, toks sumišęs džiaugsmo ir vidinio ilgesio jausmas, kai mergaitė buvo įvaikinta…“
Svarbiausia – daryti viską iš širdies
Dar nepabaigusi kolegijos, pagrindinės praktikos metu Inga gavo darbo pagal specialybę pasiūlymą. Tuo pat metu atėjo ir dar vienas pasiūlymas – iš buvusio dabartinės darbovietės direktoriaus.
„Priėmiau antrąjį pasiūlymą. Taigi, nuo 2004 m. balandžio 24 d., jau 20 metų, dirbu Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje Gyventojų aptarnavimo skyriuje. Šiame skyriuje visą laiką ir dirbau: pirmiausia, kaip specialistė, paskui tapau skyriaus vedėjos pavaduotoja, o dabar pati vadovauju šiam skyriui. Esu labai konservatyvi ir lojali. Nepritariu posakiui, kad darbą reikia keisti kas 7 metus, man tas negalioja“, – mintimis dalijasi I. Kvedarienė.
Inga pasakoja, kad darbas jai labai patinka, jis įdomus, nenuobodus, visapusiškas.
„Darbo specifiką apibūdinti labai sudėtinga, nes veiklos labai įvairios: nuo privalomojo sveikatos draudimo Lietuvoje iki sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalyse, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Žodžiu, viskas, kas susiję su sveikata tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.“
Studentams Inga linki NESITAUPYTI.
„Jei kažką darote, tai iš visos širdies, ne puse kojos, nes tai atsiperka! O atsiperka įvairiomis formomis: darbo pasiūlymais, įdomiomis veiklomis ir projektais, pažintimis ir draugystėmis visam gyvenimui.“
ŠVK – asmenybę auginančios patirtys! Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius į ŠVK konsultuojame telefonais +370 615 97 114, +370 41 52 37 69, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 211 kab., Šiauliai).
Šiaulių valstybinės kolegijos informacija ir nuotraukos