Studento Jono svajonių sritis – gamybos inžinerija

2024-05-06

Verslininko ir mecenato Alvydo Stulpino vienkartinė stipendija 2023–2024 studijų metų pavasario semestre skirta Gamybos inžinerijos studijų programos antro kurso studentui Jonui Liaudanskui.

Šiaulių valstybinės kolegijos inžinerijos ir informatikos mokslų studentams skirtą savo vardo stipendiją verslininkas, visuomenės veikėjas ir Šiaulių pramonininkų asociacijos garbės prezidentas Alvydas Stulpinas skiria jau ne vienerius metus. Taip įvertinamos studentų pastangos tobulėti, įdirbis, kiti pasiekimai, puoselėjama ir plėtojama mecenavimo kultūra.

Laimingas atsitiktinumas

Šiemet stipendiją gavęs antrakursis Jonas yra baigęs Šiaulių Simono Daukanto inžinerinę gimnaziją. Studentas sako, kad iš pradžių jis nežinojo, ką studijuos, tik jautė, kad traukia elektros ir elektronikos krypčių studijos. Kaip teigia pats Jonas, studijų programą Gamybos inžinerija pasirinko atsitiktinai – tiesiog sužinojo, kad Šiaulių valstybinė kolegija siūlo tokią programą. Vis dėlto galima teigti, kad toks atsitiktinumas buvo dėsningas ir laimingas – juk gamybos inžinerija yra viena moderniausių technologijų sričių, apimanti elektroniką, mechanines sistemas ir programavimą. Šiaulių valstybinės kolegijos laboratorijose studentai projektuoja ir gamina logistinius robotus, robotizuotus logistikos terminalus, stiprina praktinius įgūdžius montuodami, derindami ir eksploatuodami pneumatinius įrenginius, hidraulinių sistemų elementus.

Jonas pasakoja, kad iš jau išklausytų dalykų jam labiausiai patiko Technologinių įrenginių eksploatavimas (programavimas Schneider kalba ir brėžinių braižymas) ir Medžiagų apdirbimo technologinė įranga. Po kelių savaičių prasidės ir praktika įmonėje, kuri dar labiau išplės studento akiratį ir sustiprins įgūdžius.

Praėjusių metų spalio mėnesį Jonas sėkmingai dalyvavo Visagine vykusiame Nacionaliniame mechatronikos profesinio meistriškumo konkurse, kurį organizavo Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras. Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykusiame kompiuterinio projektavimo konkurse kartu su kitu Gamybos inžinerijos studentu Modestu Rudžiu Jonas užėmė antrą vietą. Kolegijoje buvo vykdytas Valstybinio studijų fondo finansuojamas projektas „ŽINOK (Žinios, INOvacijos, Kompetencijos) – studentų mokslo raiškos erdvė“. Viena iš šio projekto veiklų – studentų mokslinė praktinė konferencija. Joje Jonas Liaudanskas kartu su studentu Robertu Gyliu pristatė pranešimą apie logistinio roboto mechaninės sistemos projektavimą ir optimizavimą.

Jonas Liaudanskas neapsiriboja tik paskaitomis. Be dalyvavimo įvairiuose konkursuose, jis šiuo metu kartu su dėstytoju Inžinerijos mokslų katedros dėstytoju Mariumi Kernagiu ir Modestu Rudžiu yra įsitraukęs į INOSTART projektą, dalyvauja mobilaus logistinio roboto kūrimo procese. Pirmos versijos robotai priima užsakymus. Mobilus logistinis robotas V3 sumanytas kaip kuo mažesnis universalus robotas. Šis robotas suteikia galimybę bet kuriam žmogui dirbti sandėlininku padedant robotui. Patvirtinus užsakymą robotas linijomis ir QR kodais važiuoja į prekės buvimo vietą.

Pirmyn į ateitį

Ateityje studentas save mato kaip gamybos inžinierių. Jonas nemėgsta monotonijos, todėl nenorėtų visą dieną prasėdėti prie kompiuterio. Linkime, kad jo noras dirbti nemonotonišką darbą tikrai išsipildytų.

Programos Gamybos inžinerija absolventai pasižymi inžineriniu universalumu, moka naudotis šiuolaikiniais programiniais projektavimo paketais. Toks universalumas lemia, kad gamybos inžinieriai yra tiesiog būtini kiekvienai šiuolaikiškai įmonei.

Jonas jau įpusėjo savo studijas, todėl gali patarti, kokiems žmonėms ši programa tinka labiausiai. Pasak Jono Liaudansko, Gamybos inžineriją studijuoti labiausiai tiktų tiems, kuriems patinka konstruoti ir braižyti. Dar svarbu gebėti įsivaizduoti 3D vaizdą.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys! Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius į ŠVK konsultuojame telefonais  +370 615 97 114, +370 41 52 37 69, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 211 kab., Šiauliai).

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija ir nuotraukos