Šiaulių valstybinės kolegijos studentams – „Ignitis grupės“ stipendijos

2023-06-21

Transformaciją išgyvenančiam energetikos sektoriui ekspertai prognozuoja milžinišką kvalifikuotų specialistų poreikį.

Jau dabar žinoma, kad per artimiausią dešimtmetį Lietuvai papildomai reikės kelių tūkstančių šią sritį išmanančių darbuotojų: jie bus graibstomi, dėl jų konkuruos įmonės, dar labiau išaugs energetikos studijų populiarumas.

Laukti nėra ko – didžiausia Baltijos šalyse listinguojama energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ jau dabar pradeda auginti jaunąją kartą ir padeda studentams, pasirinkusiems energetikos studijas. „Ignitis grupė“ pasirašė sutartis su devyniomis aukštosiomis šalies mokyklomis, kurių elektros ir energetikos inžinerijos studijų kryptis pasirinkusiems studentams per 2023–2024 mokslo metus skirs beveik 300 tūkst. eurų paramą.

„Inžinierių ir technologų paklausa kasmet vis auga –  prognozuojama, kad iki 2030 metų Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 specialistų. Matydami augantį specialistų poreikį, norime paskatinti jaunuolius rinktis energetikos krypties studijas ir užtikrinti geras sąlygas studijuoti pasirinktoje aukštojoje mokykloje“, – sako #EnergySmartSTART programos vadovė Giedrė Žlibinienė.

Beveik 300 tūkst. eurų atiteks 9 aukštosioms mokykloms, kurios skirs stipendijas beveik šimtui pirmo ir antro kurso studentų. Tai yra dvigubai daugiau nei pernai – praėjusiais mokslo metais, startavus plataus masto programai #EnergySmartSTART, „Ignitis grupė“ 50 energijos inžinerijos ir elektros inžinerijos studijas pasirinkusių pirmakursių skyrė 150 tūkstančių eurų. Šiemet stipendijos skiriamos ne tik naujai įstojusiems, bet ir antro kurso studentams. Vienam studentui atiteks 300 eurų mėnesinė stipendija, kuri bus mokama 10 mėnesių.

„Lietuvoje permainos energetikoje tik įsibėgėja, plečiama saulės ir vėjo elektrinių infrastruktūra, investuojame į inovatyvius žaliuosius sprendimus ir kuriame tvarią ateitį. Būtų apmaudu, jei šių tikslų siekti Lietuva negalėtų dėl specialistų trūkumo. Todėl dedame visas pastangas, kad pritrauktume jaunus žmones, sudomintume juos energetikos temomis ir paskatintume rinktis šį perspektyvų kelią“, – sako G. Žlibinienė.

Prognozuojama, kad jei gamybos tempai ir toliau augs, Lietuva bus viena pirmųjų šalių, kuri 100 proc. patenkins energijos poreikį tik iš alternatyvių energijos šaltinių.

„Žvelgdami į ilgalaikę perspektyvą didžiausią dėmesį skiriame žaliosioms ir lanksčiosioms technologijoms, tokioms kaip jūrinio vėjo elektrinės, sausumos vėjo hibridinės elektrinės, svarbus prioritetas – elektros kaupimas, jos konvertavimas, saugojimas. Energetika jau seniai nebėra vamzdžių tinklas, šiandien čia susijungia ir inovacijos, ir informacinės technologijos, ir aplinkosauga. Plataus profilio energetikai yra graibstomi visame pasaulyje“, – sako G. Žlibinienė.

„Ignitis grupės“ paramą stipendijoms gaus 9 aukštosios mokyklos, tarp kurių ir Šiaulių valstybinė kolegija. Mūsų aukštajai mokyklai skirti 24  tūkst. eurų.

Stipendijomis bus skatinami Šiaulių valstybinės kolegijos Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programos studentai.

Džiaugiamės galėdami prisidėti studentų ateities jau šiandien!

Daugiau informacijos apie programą: #EnergySmartSTART | programa

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime jau dabar! Vyksta priėmimas!

Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 211 kab., Šiauliai). Siekiantiems aukštojo išsilavinimo šiemet siūlome net 22 studijų programas.