Šiaulietės verslą inspiravo sveikatos problemos – inovatyviais produktais šiandien gelbėja ir kitus

2024-01-02

Pasirinkus Šiaulius gyvenimui, studijoms ir darbui naudinga žinoti apie čia teikiamas galimybes verslo įkūrimui, jo pradžiai palengvinti. Šiaulių miesto savivaldybė siūlo pasinaudoti Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programa, kurios priemones galima rasti ČIA (www.siauliai.lt). Šioje svetainėje rasite ne tik paramos smulkiajam ir vidutiniam verslui galimybes, bet ir visas kitas priemones, skirtas verslo paramai.

Pristatome vieną iš daugelio sėkmingai savivaldybės skirta parama pasinaudojusių verslo istorijų.

Verslo švyturys: šiaulietės kurtas funkcinis maistas žaibiškai populiarėja

Šį rudenį Šiaulių miesto savivaldybė aštuntą kartą apdovanojo geriausius verslo konkurso projektus pateikusius smulkaus ir vidutinio verslo atstovus. Vieni iš nugalėtojų, gavusių tikslinę verslo paramą, funkcinį maistą gaminantys ir juo prekiaujantys UAB „Ericha“ įkūrėjai. Žaibiškai populiarėjantys šiauliečių gaminami produktai tapo tikra sensacija ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Verslas – po skaudžių patirčių

Save tikra šiauliete vadinanti Erika Stankienė kartu su vyru Richardu propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Tuo pat metu pora vykdo inovatyvių produktų gamybą ir prekybą elektroninėje parduotuvėje. Kaip sako pati verslo steigėja, funkcinio maisto su skaidulomis gamybos idėja kilo po skaudžių asmeninių patirčių.

„Verslo pradžia prasidėjo nuo gyvenimiškų sukrėtimų. Prieš keletą metų, mane, jauną merginą, dar neturinčią nė trisdešimties metų, užpuolė įvairiausi sveikatos negalavimai. Sutrikdavo virškinimas, žarnyno veikla, pradėjo trūkti energijos. Galutinis sukrėtimas buvo, kai po lūžinėjančių nagų ir slenkančių plaukų išsityriau ir tyrimai parodė, kad sutriko skydliaukės veikla. Tai mane sukrėtė“, – pasakojimą pradeda E. Stankienė.

Nuo vaikystės sportą propaguojantis vyras Richardas moterį paskatino kardinaliai keisti gyvenimo būdą – susitvarkyti mitybos racioną, pradėti reguliariai sportuoti bei ieškoti natūralių produktų, galinčių pagerinti savijautą.

„Rūpindamasi savo sveikata, daug domėdamasi apie mitybą ir sveiką gyvenimo būdą pati sau sukūriau produktų, kurie ženkliai prisidėjo prie mano geros savijautos. Beje, pavyko atsikratyti net 14 kilogramų! Patyriau didžiulį laimės pliūpsnį. Labai norėjau šiais potyriais pasidalinti ir su kitais žmonėmis. Taip gimė idėja įkurti verslą ir padėti kitiems žmonėms patirti tą patį lengvumo jausmą“, – atskleidžia moteris įkūrusi ir patentavusi prekinį ženklą „Eriglobe“, reiškiantį amžiną įsipareigojimą per pasaulį eiti sveikos gyvensenos keliu.

Šiaulių patriotai

Pašnekovė tikina esanti tikra Šiaulių patriotė, tad ir minčių verslą steigti kur nors kitur nekilo. Moteris jaučia tiek draugų bei artimųjų palaikymą, tiek ir visokeriopą miesto savivaldos paramą.

„Abu su vyru gimėme ir užaugome Šiauliuose. Esame grynakraujai šiauliečiai, mylime savo miestą, esame šio miesto patriotai ir žinome kiekvieną kampelį. Čia gyvena ir mūsų abiejų tėvai. Net nekilo jokių minčių verslo kurti kitame mieste. Juolab, mes ne tik gaminame, bet ir prekiaujame elektroniniu būdu. Savo produktus galime išsiųsti į bet kokį Lietuvos miestą, miestelį ar net kaimelį“, – sako E. Stankienė ir priduria, kad jų kuriamas funkcinis maistas žaibiškai išpopuliarėjo ir užsienyje gyvenančių lietuvių tarpe.

Didžiausio pasisekimo sulaukęs šiauliečių gaminamas produktas – skaidulos su šaltalankiais – skirtas žarnyno veiklos gerinimui. „Eriglobe“ prekinio ženklo sumanytoja pabrėžia, kad žarnyno svarbai žmonės turėtų skirti ypatingai didelę reikšmę.

„Yra knyga pavadinimu „Žarnynas – antros žmogaus smegenys“. Galiu papildyti knygos autorę teiginiu, kad didžioji dalis imuniteto slepiasi žarnyne. Žmonės po truputį tai supranta. Būtent todėl mūsų kuriamas produktas taip išpopuliarėjo. Visi vieni per kitus pradėjo dalintis rekomendacijomis ir teigiamais atsiliepimais apie produkto naudą. Abu su vyru skaitydami šiuos atsiliepimus net graudinomės“, – tai mus pastūmėjo stengtis dar labiau.

Verslui – Savivaldybės parama

Ieškodami verslo plėtros galimybių, įmonės veiklą kartu kuruojanti pora atrado Šiaulių miesto savivaldybės inicijuojamą verslo rėmimo programą. E. Stankienės teigimu, jaunam verslui parama, nepriklausomai nuo jos dydžio, yra ypač reikšminga ir naudinga. Nors sunkumų pateikiant dokumentus neišvengta, šiaulietė pabrėžia sulaukusi pagalbos, kurios dėka įmonei pavyko laimėti konkursą.

„Teikdami paraišką  susidūrėme su įvairiais sunkumais, reikėjo pristatyti daug dokumentų, ne visi tiko, ne visus iškart teisingai pateikėm, tačiau mums labai noriai padėjo Šiaulių miesto savivaldybės darbuotoja Jūratė Marcišauskienė. Buvo net apėmęs toks jausmas, kad ji dirba mūsų įmonėje, nes jautėsi tokia nuoširdi pagalba“, – dalijasi moteris.

UAB „Ericha“ įkūrėja Verslo projektų konkursui pateikė paraišką kategorijoje „Parama inovatyviam verslui“ ir gavo maksimalų finansavimą – 5000 Eur. Šių metų Verslo projektų konkurso kriterijus atitiko ir sutartis iš viso pasirašė septyni verslai: vienas jaunimo, keturi vyresnių nei 45 m. asmenų ir du inovatyvaus verslo kategorijose.

Po Šiaulių miesto savivaldybėje vykusių verslininkų apdovanojimų, E. Stankienė teigia pasijutusi įkvėpta: „Renginys paliko šiltą įspūdį, kaip ir Šiaulių miesto mero Artūro Visocko dėmesys, taiklūs klausimai ir patarimai. Kadangi, jis pats buvo ir yra verslus žmogus, davė naudingų patarimų ir pasakė motyvuojančią kalbą, kuri įkvėpė. Jaučiame moralinį palaikymą, kai suprantame, kad miesto valdžia ir net pats meras palaiko bei skatina smulkųjį verslą“.

Savivaldybės skirtą paramą versli šeima panaudojo inovatyvių produktų tyrimams, jų žinomumo didinimui – reklamai, prekinio ženklo patentavimo išlaidoms padengti bei kitoms reikmėms.

Užprogramuoti augti

Savo verslo sėkmė pašnekovė neabejoja. Anot šiaulietės, pirkėjų aktyvumas paskatino didinti komandą. Iš pradžių į darbuotojų gretas stojo jos vyras Richardas, vėliau ir kiti šeimos nariai.

„Labai greitai įdarbinome savo šeimos narius ir per mažiau nei pusmetį tapome keturių žmonių komanda. Kiekvienas su savo pareigomis ir atsakomybėmis. Kadangi subūriau šaunią komandą, atsirado daugiau laiko vėl kurti. Visai netrukus mūsų įmonės elektroninėje parduotuvėje atsiras daugiau kokybiškų ir labai naudingų produktų“, – džiaugiasi versli moteris.

E. Stankienė teigia, kad kiekvienas produkto sukūrimas, ištyrimas, pagaminimas ir paleidimas į rinką reikalauja daug žinių, pastangų, laiko bei lėšų. Tačiau verslo sumanytoja įsitikinusi: „Įmonė, turėdama didelį produktų vartotojų ratą, yra užprogramuota augti ir plėstis“.

Šiaulių miesto savivaldybės ir UAB „Ericha“ nuotraukos