Šiauliai turi moderniausią Lietuvoje pedagogų rengimo centrą

2024-03-27

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija dabar puikiai pasiruošusi priimti pedagogo kelią pasirinkusius jaunuolius iš visos šalies. Per metus vienas pagrindinių akademijos pastatų pasikeitė neatpažįstamai – čia įsikūrė moderniausias pedagogų rengimo centras.

Viena iš VU Šiaulių akademijos stiprybių – pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų rengimas visai Lietuvai. Po atlikto pagrindinio pastato dalies remonto, akademija turi visas galimybes rengti geriausius pedagogikos specialistus.

Naujausia įranga ir laboratorijos pedagogikos studijų programų studentams ir kvalifikaciją tobulinantiems šalies mokytojams užtikrins aukštą studijų kokybę europinio lygio bazėje. Atnaujinto pastato simbolinę juostelę perkirpo VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„Norime Šiauliuose sukurti aukštojo universitetinio mokslo vystymo regione sėkmės istoriją. Ne tik šiam miestui, bet ir regionui labai svarbu turėti savo universitetinį centrą, vien dėl to, kad tai yra talentų išlaikymas ir pritraukimas. Visos visuomenės raida, diskusijos, socialinės, ekonominės ir kultūrinės iniciatyvos nemaža dalimi ateina iš universitetinės bendruomenės. Noras turėti savo universitetinį mokslą Šiauliuose yra tikrai didelis ir ta pagalba, kurią gavome iš savo partnerių versle bei savivaldoje mums yra labai svarbi“, – kalbėjo VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

„Šiandien šiuo naujo centro atidarymu siunčiame signalą visai Lietuvai, kad mokytojas yra be galo svarbus. Pats svarbiausias. Nėra mokytojo – nėra šalies. Jeigu šalis yra pasirengusi auginti savo mokytojus, ji turi tikrai labai šviesią perspektyvą“, – teigė Šiaulių meras Artūras Visockas.

„Nors Lietuvoje bendras studentų skaičius mažėjo, tai lemia demografinės priežastys, bet žiūrint į VU Šiaulių akademiją, tendencijos yra priešingos. Per tuos keletą metų po susijungimo, čia daugiau nei 25 procentais išaugo studentų skaičius. Dabartinėje Šiaulių akademijoje tikrai yra gilios pedagogų rengimo tradicijos, nes per tuos keletą metų į pedagogikos studijas priimta 50 proc. daugiau studentų, o ypač augo priėmimas į specialiosios pedagogikos programas. Tikiu, kad universitetas, esant poreikiui, Šiaulių akademijoje gali pasiūlyti ir kitas miestui bei regionui reikalingas specializacijas“, – sake švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Pasak VU Šiaulių akademijos direktorės prof. Renatos Bilbokaitės, atnaujintame pastate pagal naujausius standartus įrengti dėstytojų ir studentų kabinetai, poilsio erdvės, nupirktos būtinos studijų priemonės.

Studijas nuo šiol labai kokybiškai bus galima organizuoti ir hibridiniu būdu – įrengta net 12 hibridinių auditorijų. Kadangi Pedagogų rengimo centras Šiauliuose žinomas Lietuvoje dėl specialiosios pedagogikos ir logopedijos – įrengtos laboratorijos su naujausiomis ir svarbiausiomis studentams tai sričiai reikalingomis priemonėmis.

Viso renovuota 4531 m² ploto pastato dalis, kurioje:

12 auditorijų hibridinėms studijoms;

3 kompiuterinės auditorijos;

2 specialiosios pedagogikos ir logopedijos auditorijos;

26 individualūs ir darbo grupių kambariai;

12 poilsio erdvių.

Šiuo metu VU Šiaulių akademija siūlo 10 bakalauro ir 13 magistrantūros pakopos studijų programų Lietuvos ir užsienio studentams, vykdomos ir doktorantūros studijos, tęstinio mokymo, neformalaus visuomenės švietimo programos, papildomosios studijos. Akademijoje veikia ir pirmasis Lietuvoje STEAM (angl. science, technology, engineering, arts, math) centras.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia.

Šiaulių miesto savivaldybės Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis/Informacija ir nuotraukos