Meniškos sielos studentė Aleksandra laviruoja tarp vadybos, kūrybos ir skaičių

2024-06-04

Kolegijoje Aleksandra Jezerskaja studijuoja jau antrą specialybę. Čia išsilavinimą įgijo ir jos mama.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje Aleksandra pirmiausia studijavo Buhalterinę apskaitą. Kaip teigia pašnekovė, ji tvirtai žinojo, kur stoti ir ką studijuoti:

„Mano mama studijavo šioje įstaigoje, ji baigė Buhalterinę apskaitą. Tuomet aš buvau dar maža mergaitė, mokiausi ketvirtoje klasėje. Jau tada man patiko skaičiai. Kai atėjo lemtinga diena rinktis, kur stoti, pirmasis pasirinkimas buvo ŠVK. Niekada nesigailėjau savo sprendimo“, – teigia studentė.

Ji džiaugiasi įgijusi daug žinių ir ypač praktikos. Praktiką Aleksandra išskiria kaip vieną svarbiausių Kolegijos pliusų. Praktikos teikiamomis galimybėmis būtina naudotis.

„Per savo studijas net vasarą paaukojau, kad įgyčiau daugiau praktikos ir žinių. Aš visada esu už praktiką ir žinių dalijimąsi“, – sako Aleksandra.

Nusprendusi įgyti antrąją – Įstaigų ir įmonių vadybos – specialybę, Aleksandra vėl pasirinko Šiaulių valstybinę kolegiją, ištęstines studijas.

Jos pasirinkimą lėmė stiprūs, profesionalūs dėstytojai ir stabili Kolegijos pozicija tarp kitų kolegijų. Paklausta, kodėl rinkosi būtent šią specialybę, pašnekovė pasakoja:

„Turėjau patirties finansų srityje, bet trūko žinių apie įmonių struktūrą ir valdymo metodus. Norėjau suprasti, kodėl direktoriai priima tam tikrus sprendimus. Nors galbūt skamba egoistiškai, bet pagalvojau, kodėl aš prastesnė už kitus? Nusprendžiau įgyti antrą specialybę – stojau į Įmonių ir įstaigų vadybą, nes manau, kad su Buhalterine apskaita tai yra gera kombinacija.“

Būtinos šių specialybių studento charakterio savybės, anot Aleksandros, yra užsispyrimas ir kruopštumas. 

„Jei pasakysi „ai, kaip nors…“, nieko gero negausi. Turi pakakti drąsos įveikti kliūtis ir iššūkius tiek moksle, tiek darbe“, – šypsosi studentė.

Paklausta apie Kolegijos bendruomenę, Aleksandra negaili gražių žodžių:

„Ypač su didele meile ir šiluma prisimenu buvusią savo kuratorę Alginą Barysaitę ir baigiamojo darbo vadovę Audronę Bagdonienę. Dabar, kai studijuoju antrą kartą, daug dėstytojų pasikeitė, bet mane lydi tik teigiamos emocijos. Džiugu, kai sutinki senesnius dėstytojus ir gali pasidalinti patirtimi, nes jau esi tam tikros sferos specialistė. Toks apsikeitimas emocijomis ir žiniomis labai motyvuoja. Mūsų kolegijos bendruomenė puiki, ypač mūsų grupė IVAD22.“

Neįmanoma nepastebėti ir Aleksandros rankomis kurtų meno darbų, kurie puošia jos „Facebook“ profilį AJezdizainas. Noras kurti atsirado jau vaikystėje. Tapyba, rankdarbiai yra studentės hobis ir, kaip pasakoja pati Aleksandra, „sielos išraiška“:

„Mane labai palaikė mano dailės mokytoja Dalia Jovaišienė, kuri išmokė tam tikrų dalykų, už tai jai nuoširdžiai dėkoju. Bandau rasti laiko savo hobiui, atsipalaidavimui ir saviraiškai. Turiu svajonę – surengti mažą parodą“.

Būsimam studentui Aleksandra nori palinkėti:

„Nebijok iššūkių: studijų metai bus kupini naujų patirčių ir iššūkių. Nebijok jų priimti, mokytis iš kiekvienos situacijos. Kiekvienas iššūkis – tai galimybė tobulėti ir augti. Planuok laiką: laiko planavimas yra raktas į sėkmę. Pasistenk sudaryti aiškų tvarkaraštį, kad galėtum subalansuoti mokslus, darbą ir laisvalaikį. Neatidėk visų darbų paskutiniam vakarui. Būk smalsus: studijų metu svarbu išlikti smalsiam ir atviram naujoms žinioms. Nesidrovėk klausti, gilintis ir ieškoti atsakymų. Nepasiduok, net jei kartais atrodys sunku. Atkaklumas ir kantrybė padės įveikti bet kokius sunkumus. Linkiu sėkmės tavo studijų kelyje, daug įdomių atradimų ir nepamirštamų patirčių!“

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys! Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius į ŠVK konsultuojame telefonais  +370 615 97 114, +370 41 52 37 69, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 211 kab., Šiauliai).

Šiaulių valstybinės kolegijos pateikta informacija ir nuotraukos