Geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti

2024-04-08

Antrus metus iš eilės  LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyva visose valstybinėse profesinio mokymo įstaigose  balandžio 12 – 13 d. 9.00 – 16.00 val. organizuojamos Atvirų durų dienos.

Pasak Šiaulių technologijų mokymo centro Karjeros ir komunikacijos skyriaus vadovės Neringos Trinkaitės, 2023 m. pirmą kartą suorganizuotos nacionalinės atvirų durų dienos pasiteisino. Pernai Šiaulių technologijų mokymo centre apsilankė apie 500 dalyvių. Šiemet tikimasi sulaukti kone dvigubai daugiau  lankytojų iš Šiaurės Lietuvos regiono.

Susidomėjimas profesiniu mokymu vis labiau tampa populiaresnis tarp jaunuolių, darbo netekusių žmonių ir net dirbančių, bet ketinančių persikvalifikuoti ar įgyti naujas mokymosi kompetencijas asmenų.

Atvirų durų dienos tampa priemone  ne tik populiarinti profesinį mokymą, bet ir užmegzti naujų ryšių, plėsti bendradarbiavimą, diskutuoti, dalintis patirtimi. Šiemet sudaryta dviejų dienų programa orientuota į tikslines auditorijas – mokinius ir jų tėvus, mokytojus, karjeros specialistus, socialinius partnerius, darbdavius.

Šiaulių technologijų mokymo centras yra antra pagal dydį profesinių mokyklų Lietuvoje, turinti 8 skyrius, išsidėsčiusius 3 savivaldybėse (Mažeikių, Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto). Šiuo metu mokosi arti 3000 mokinių. 2023 m. priimta mokytis 1391 asmenų, iš jų 609 rinkosi tęstinę mokymosi formą. Tai rodo, kad profesinę kvalifikaciją renkasi asmenys jau turintys diplomą.

Taigi, balandžio 12-13 d. Šiaulių TMC skyriai atveria duris visuomenei ir pristato šiuolaikišką infrastruktūrą, praktinį mokymą, akcentuoja profesinio mokymo naudą, rengia diskusijas apie ateities darbo rinkos tendencijas:

Kuršėnų skyrius, Daugėlių g. 17– kūrybinės dirbtuvės (padavėjas ir barmenas, kirpėjas, konditeris, transporto priemonių remontininkas, apskaitininkas, stalius, suvirintojas, pardavėjas, renginių ir poilsio paslaugų organizatorius).

Mechanikos skyrius, J. Basanavičiaus g., 53 – konsultacijos (pameistrystė, karjera ir kt.), praktinės dirbtuvės, pažintinė edukacinė ekskursija, praktinės simuliacijos, mokymai.

Menų ir grožio paslaugų skyrius, Vilniaus g. 27 – praktinis seminaras „Floristinių kompozicijų komponavimo pradmenys“, paskaita „Fotografavimo ABC“; kosmetiko, vizažisto,  kirpėjo, maketuotojo ir vizualinės reklamos gamintojo, dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo,  sporto organizacijos veiklos administratoriaus specialybių pristatymai ir naudingi patarimai. Planuojama atidaryti studiją su naujausia fotografijos įranga. 

Prekybos ir verslo skyrius, Vytauto g. 267 – konditerio, virėjo, padavėjo-barmeno, duonos ir pyrago gaminių kepėjo, ekspeditoriaus, e. pardavėjo – konsultanto, multimedijos techniko, finansinių paslaugų teikėjo specialybių pristatymas, ekskursija po skyrių.

Statybos skyrius, Statybininkų g. 23 – Pažintinės ekskursijos ir individualios konsultacijos.

Sveikatos priežiūros ir socialinės gerovės skyrius, Dvaro g. 144A – slaugytojo padėjėjo, individualios priežiūros darbuotojo, paramediko, masažuotojo, ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo, siuvėjo specialybių pristatymas, supažindinimas su mokymo baze, profesinis veiklinimas, apskritojo stalo diskusija, seminaras „Nesmurtinė komunikacija“.

Sveikatos priežiūros ir socialinės gerovės skyrius Mažeikiuose, Algirdo g. 42D – apskaitininko, individualios priežiūros darbuotojo, ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo, kosmetiko, siuvėjo, masažuotojo specialybių pristatymas.

Technologijų  skyrius, Statybininkų g. 23 – profesinis veiklinimas – pažintis su apskaitininko, biuro administratoriaus;,  informacinių ir ryšių technologijų aptarnavimo techniko, jaunesniojo sistemų administratoriaus specialybėmis.

Vairuotojų mokymo skyrius, Dvaro g. 144a – praktinio važiavimo pamoka su vairavimo instruktoriumi įstaigos praktinio mokymo aikštelėje (A, B kategorija).

Šiaulių technologijų mokymo centre veikia trys sektoriniai praktinio mokymo centrai: statybos, transporto sektoriaus darbuotojų, didmeninės ir mažmeninės prekybos. 2023 metais į statybos ir transporto sektoriaus darbuotojų sektorinius praktinio mokymo centrus investuota beveik 1,7 mln. eurų Europos Sąjungos ir Centro nuosavų lėšų. Visi sektoriniai centrai aprūpinti modernia įranga, juose vykdomas profesinis praktinis mokymas ne tik Centro, bet ir kitų Lietuvos ir užsienio profesinio mokymo įstaigų mokiniams, įgyvendinamos Jungtinio projekto „Įgyk praktinių įgūdžių sektoriniame praktinio mokymo centre“ veiklos. Organizuojami kvalifikacijos tobulinimo kursai, renginiai, vykdomas neformalus švietimas. Kiekvienas asmuo norintis patobulinti turimą ar įgyti naują kvalifikaciją gali pasinaudoti šių sektorinių praktinių mokymo centrų modernia ir nuolat atnaujinama technologine baze. Per metus sektoriniuose praktinio mokymo centruose apsilanko ir teikiamomis paslaugomis pasinaudoja arti 500 asmenų.

Šiaulių technologijų mokymo centras aktyviai įsitraukė į KURSUOK – vieno langelio principu veikiančią nacionalinę suaugusiųjų švietimo platformą ir siūlo keliasdešimt programų  dirbantiems 18- 65 m. žmonėms, kurie gali rinktis jiems reikalingus bei valstybės prioritetus atitinkančius mokymus ir gauti finansavimą iki 500 Eur.  Balandžio  2 d. pradėta vykdyti 56 val. programa „Apimtinių objektų fotografavimas studijoje“, o balandžio 8 d. startuoja 54 val. programa „E. prekybos platformos kūrimas ir administravimas“.

Visa informacija apie mokymosi programas, kursus, perkvalifikavimą www.stmc.lt

Kontaktinis asmuo:

Neringa Trinkaitė

Karjeros ir komunikacijos skyriaus vadovė

Tel. +370656 69 020 El. p. neringa.trinkaite@stmc.lt

Šiaulių technologijų mokymo centro informacija