Antras šansas – pakartotinis priėmimas: ką būtina žinoti?
Pasibaigus bendrajam priėmimui į aukštąsias ir profesinio rengimo mokyklas paaiškėjo, kurie jaunuoliai kvietimo studijuoti ar mokytis negavo. Tačiau nusiminti neverta, siekti svajonių profesijos stojantieji gali papildomo priėmimo metu. Ką svarbu žinoti apie priėmimą šiais permainų kupinais metais?
Nuo rugpjūčio 5 iki 8 d. 15 val. stojantieji gali teikti prašymus dalyvauti papildomo priėmimo pirmajame etape. Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks rugpjūčio 12 d. iki 12 val.
Papildomo priėmimo antrojo etapo metu stojantieji galės teikti prašymus nuo rugpjūčio 19 d. iki 22 d. 15 val. Kvietimai studijuoti bus išsiųsti rugpjūčio 26 d. iki 12 val.
Stojantiesiems į profesinio mokymo įstaigas terminai skiriasi. Pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji gali teikti iki rugpjūčio 5 dienos. Rezultatai paaiškės rugpjūčio 9 d. iki 12 val.
Į likusias laisvas vietas rugpjūčio 14–25 d. bus skelbiamas papildomas priėmimas. Šio etapo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 27 d.
Pernai didžiulio studentų ir mokinių skaičiaus sulaukusios Šiaulių miesto aukštosios mokyklos ir Šiaulių technologijų mokymo centras šiemet ir vėl tikisi sulaukti gausaus stojančiųjų būrio. Švietimo įstaigų atstovai atskleidžia, kaip šiemet vyksta priėmimas ir kokios naujienos laukia būsimų studentų bei mokinių.
Magistrantūros studijų priėmimui – kiti terminai
Priėmimas į aukštųjų mokyklų magistrantūros studijas vyksta tiesioginiu būdu naudojantis aukštųjų mokyklų informacinėmis sistemomis. VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė akcentuoja, kad magistrantūros studijų vietų skaičius aukštojoje mokykloje yra mažesnis nei bakalauro studijų, o mokslas nuolat brangsta, todėl nevertėtų studijų atidėlioti.
„Džiaugiamės, kad stojančiųjų yra. Stojantieji aktyviai renkasi aukštesnio lygio antros pakopos studijas, tačiau norime paminėti, kad vis dar yra valstybės finansuojamų vietų. Esame didelis universitetas, todėl gauname daug studijų vietų. Mokytis kviečiame visus, kurie norėtų, bet dar nespėjo užpildyti prašymo studijuoti arba neįstojo į norimą specialybę“, – sako R. Bilbokaitė.
Antrasis stojimų etapas į VU Šiaulių akademiją vyksta nuo liepos 8 d. 15 val. iki liepos 10 d. 15 val.
Aukštoji mokykla kviečia rinktis magistro studijas tiems, kurie savo profesinį kelia nori sieti su švietimu. Vienos paklausiausių studijų programų: Edukologija ir Edukologija su švietimo vadybos specializacija. Tiems, kurie nori dirbti ne tik švietimo srityje, bet ir versle ar personalo skyriuose, siūloma Karjeros edukologijos studijų kryptis.
Norintys pagilinti sporto srities žinias, kviečiami į Kūno kultūros ir sporto edukologijos studijų programą, o siekiantys muziko kelio laukiami Muzikos pedagogikos studijų programoje. Be pedagoginės krypties studijų, VU Šiaulių akademijoje yra ir daugiau pasirinkimų: Gamtinių sistemų valdymo, Viešojo valdymo, Ekonomikos ir kitos studijų programos.
Aukštojo mokslo įstaiga laukia stojančiųjų ir į bakalauro studijas. VU Šiaulių akademija siūlo įvairias studijų programas, daugiausia – pedagoginės krypties, tačiau sąraše galima rasti ir tokias programas kaip Programų sistemos, Ekonomika ir investavimas, Anglų filologija, Viešasis administravimas ir teisė (kartu su VU teisės fakultetu).
Studijos, orientuotos į praktiką
Norintys įgyti aukštojo mokslo diplomą bei rinktis studijas, kurios būtų orientuotos į praktiką, gali apsvarstyti galimybę stoti į kolegiją. Šiaulių valstybinė kolegija rengia plataus spektro kvalifikuotus specialistus. Mokslo įstaigos atstovai atkreipia dėmesį į koleginių studijų privalumus.
„Bendrajam priėmimui aukštojo mokslo institucija siūlo 22 paklausias ir perspektyvias studijų programas. Galima rinktis nuolatines (3 m.) arba ištęstines (4 m.) studijas. Tarp pasiūlymų – ir informatikos mokslų trumpųjų studijų programa Sistemų administravimas, skirta asmenims, kurie jau yra įgiję profesinį išsilavinimą“, – atskleidžia kolegijos atstovai.
Aukštoji mokykla rengia informatikos, inžinerijos, socialinių, sveikatos bei verslo ir viešosios vadybos mokslų krypčių grupių specialistus.
Šiais metais Šiaulių valstybinę kolegiją baigė ir profesinio bakalauro diplomus gavo beveik 300 absolventų. Kolegija laukia naujų studentų, kurie pasirengę įgyti aukštąjį išsilavinimą ir tapti savo srities specialistais.
Aukšosios mokyklos atstovai siūlo atkreipti dėmesį į priežastis, kodėl verta rinktis studijas būtent šioje aukštojoje mokykloje:
„Studijos orientuotos į praktiką, numatyta įvairių finansinio skatinimo priemonių, nedidelė bendruomenė, todėl dėmesys kiekvienam studentui – garantuotas, unikalios studijų programos, neribotos tarptautinės galimybės, sudaromos sąlygos derinti studijas ir darbą, strategiškai patogi vieta, kompaktiškas miestas. Kolegijos bendrabučiuose užtikrinamas gyvenimas visiems studentams. Be to, ši kolegija – viena sportiškiausių Lietuvoje.“
Šiaulių technologijų mokymo centre – naujienos
Antras pagal dydi Lietuvoje Šiaulių technologijų mokymo centras, išsidėstęs trijose savivaldybėse – Mažeikių, Šiaulių rajono ir miesto – praėjusiais mokslo metais priėmė 1391 asmenų, iš jų 609 rinkosi tęstinę mokymosi formą. Tai rodo, kad profesinę kvalifikaciją renkasi ne tik jaunuoliai, bet ir asmenys jau turintys kvalifikaciją ir norintys įgyti naują specialybę.
Įstaigos atstovai atskleidžia, kad ateinančiais mokslo metais profesinio rengimo centras planuoja priimti daugiau nei 1500 asmenų, pageidaujančių įgyti norimą profesiją valstybės finansuojamose vietose.
Šiaulių technologijų mokymo centras kviečia įgyti profesiją asmenis, turinčius pagrindinį išsilavinimą ir siekiančius mokytis specialybės kartu su vidurinio ugdymo programa, asmenis, turinčius pagrindinį išsilavinimą ir siekiančius mokytis tik specialybės, taip pat asmenis, turinčius vidurinį išsilavinimą ir siekiančius mokytis specialybės bei specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius asmenis.
Stojančiųjų gretose laukiami asmenys, norintys persikvalifikuoti, t. y., turintys vidurinį arba pagrindinį išsilavinimą ir vieną kvalifikaciją.
Šiais metais Šiaulių technologijų mokymo centras siūlo naujieną – „Eksperimentinė klasė“. Ji skirta mokiniams, baigusiems 8 klases. 9 klasėje mokinys, besimokydamas bendrojo ugdymo programoje, kartu gali mokytis profesijos.
Vienos paklausiausių specialybių: paramediko, vizualinės reklamos gamintojo, informacinių ir ryšių technologijų aptarnavimo techniko, individualios priežiūros darbuotojo, transporto priemonių remontininko, kirpėjo, dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo bei kitos mokymo programos. Stojančiųjų į aukštąsias bei profesines mokyklas registracija ir prašymai studijuoti bei mokytis teikiami internetinėje svetainėje www.lamabpo.lt.