Alumnas Donatas: „Magistro studijos man suteikė neįkainojamą patirtį“

2023-06-22

Muzikantas, scenos žmogus ir verslininkas Donatas Blanka Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje (VU ŠA) 2021-ais metais baigė Muzikos pedagogikos magistro studijas. Įgytos žinios Donatui leido atskleisti geriausias savo savybes.

Ką suteikė studijos VU ŠA?

Pirmiausia, studijos man suteikė taip reikalingos patirties. Buvo ir teorinių žinių, bet praktika man paliko didžiausią įspūdį. Studijos Vilniaus universitete Šiauliuose tikrai yra naudingos ir leidžia visapusiškai tobulėti.

Kaip studijos prisidėjo prie tolimesnio jūsų karjeros kelio?

Kiek seniau VU Šiaulių akademijoje (tuo metu buvusiame Šiaulių universitete) esu baigęs Ekonomikos (dabar Ekonomikos ir investavimo) bakalauro studijas. Jos man suteikė daug reikalingo supratimo apie verslo kūrimą, ekonomikos dėsnius. Tai – labai reikalingos žinios muzikos industrijoje, juk čia irgi verda verslas, o su finansais reikia mokėti susitvarkyti, saikingai investuoti. Muzikos pedagogikos magistrantūra padėjo tobulinti savo muzikinius įgūdžius ir matymą. Tai buvo labai naudinga patirtis, kuri praturtino mano asmenybę.

Kas ir kodėl paskatino studijuoti Šiauliuose?

Man patiko patogi lokacija. Juk studijuoti Šiauliuose – patogu. Buvo svarbu ir tai, kad šalia buvo mano draugai ir šeima.

Kas labiausiai įsiminė iš studijų laikotarpio?

Į magistro studijas įstojau ne iš karto baigęs bakalauro studijas. Padariau pertrauką, todėl magistrą baigiau vyresnis ir labiau subrendęs. Tai, kad buvau labiau subrendęs ir žinojau, ko noriu, leido sukurti individualų ryšį su dėstytojais. Aš jutau, kad galiu laisvai bendrauti su jais, diskutuoti. Man tai buvo labai svarbu.

Ką palinkėtumėte būsimiems studentams?

Palinkėčiau atsižvelgti į savo pojūčius, eiti ten, kur veda širdis. Patariu nebijoti ieškoti atsakymų ir klausti. Net jei nežinote, ką norite studijuoti, patyrę specialistai jums tikrai patars ir padės pasukti ta linkme, kuri jums labiausiai tinka.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos informacija