10 priežasčių, kodėl verta rinktis studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje

2023-07-17

Nuo birželio 1 d. vyksta centralizuotas priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Stojančiųjų prašymai ir dokumentai teikiami iki liepos 28 d. LAMA BPO informacinėje sistemoje www.lamabpo.lt.

Dar vis svarstai, kokiu keliu sukti, kuriame mieste studijuoti, kaip išsirinkti tau labiausiai tinkančią studijų programą? Štai šiek tiek informacijos, kuri, tikimės, padės lengviau apsispręsti!

1. Siekiantiems aukštojo išsilavinimo šiemet Šiaulių valstybinė kolegija siūlo net 22 studijų programas sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos kryptyse. Daugiau pasirinkimų reiškia, kad stengiamasi atliepti tiek stojančiųjų, tiek darbo rinkos poreikius ir tendencijas.

2. Aukštojo mokslo studijos, orientuotos į praktiką. Studijos kolegijoje yra  koncentruotos, didžiausias dėmesys – praktikai įvairiose įmonėse. Praktiką galima rinktis atlikti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Daug praktikų reiškia, kad greičiausiai ir profesinės veiklos startas bus dar studijuojant.

3. Lanksčios studijos, galimybė derinti studijas ir darbą ar kitas veiklas, įsipareigojimus. Šiaulių valstybinė kolegija palaiko savo studentų siekį dirbti, sudaromos visos sąlygos derinti studijas, darbo ir šeiminius įsipareigojimus: dalis programų vykdomos ir nuolatiniu, ir ištęstiniu būdu, galima pasirinkti studijuoti pagal individualų studijų grafiką ar individualų studijų planą. Kai kurių dalykų studijos gali būti vykdomos nuotoliniu būdu. Kiekvienu atveju kartu su studentu ieškoma individualaus sprendimo.

4. Tarptautiškumo galimybės. Pasinaudoti mainų programos „Erasmus+“ teikiama nauda gali tiek nuolatinių, tiek ištęstinių studijų Šiaulių valstybinės kolegijos studentai. Kolegijos Tarptautinių ryšių skyrius kviečia dalyvauti „Erasmus+“ atrankose dalinėms studijoms ir / ar praktikai, absolvento praktikai užsienyje. Mainų programos galimybėmis pasinaudoję studentai džiaugiasi ne vien patobulėjusiais užsienio kalbos įgūdžiais, smagiomis pažintimis, nauja patirtimi, tačiau ir karjeros perspektyvomis.

5. Popaskaitinės veiklos. Studentų Šiaulių valstybinėje kolegijoje laukia įvairūs projektai, renginiai. Prisijungti kviečia kelių sporto šakų merginų ir vaikinų komandos. Sportininkai dalyvauja sporto renginiuose, varžybose, rungtynėse, varžosi Lietuvos kolegijų studentų žaidynėse. Jie ne tik garsina Šiaulių valstybinės kolegijos vardą šalyje, turiningai leidžia laiką drauge, bet ir džiaugiasi sporto laimėjimais.

Kviečiame savanoriauti! Mėgstantys būti dėmesio centre laukiami studentų viešinimo komandoje. Tikime, kad kiekvienas čia sau gali rasti priimtiniausias savirealizacijos ir asmeninio tobulėjimo galimybes.

Aktyvūs studentai įsitraukia į Studentų atstovybės veiklą. Studentų atstovybės tikslas – gerinti Šiaulių valstybinės kolegijos studentų mokymosi ir tobulėjimo sąlygas, dalyvauti studijų gerinimo procese, suteikti atsakymus į pačius įvairiausius klausimus, padėti išspręsti problemas ir drauge Kolegijoje kurti jaukią, malonią atmosferą.

6. Apgyvendinimas. Vietą bendrabutyje gali gauti visi šios aukštosios mokyklos studentai. Šiaulių valstybinė kolegija turi du bendrabučius. Bendrabučiai renovuoti, kiekviename aukšte yra virtuvės ir dušai. Kambariai dviviečiai ir triviečiai, visuose kambariuose yra šaldytuvai ir mikrobangų krosnelės. Veikia nemokama skalbykla, visi studentai gali sportuoti treniruoklių salėje, žaisti stalo tenisą, biliardą. Lauke studentų patogumui įrengta erdvi nemokama automobilių stovėjimo aikštelė.

7. Įvairios studentų finansinės skatinimo priemonės. Centrinėse miesto erdvėse studentai, gavę leidimus, automobilius gali statyti nemokamai. Šiaulių valstybinė kolegija savo studentams skiria įvairias stipendijas: skatinamąsias už studijų rezultatus ir vienkartines. Finansinė parama gali būti visokia: tai ir socialinės stipendijos, valstybės remiamos paskolos, finansinė pagalba neįgaliesiems, studijų kainos kompensavimas ir kitas valstybės paramos formos. Informatikos ir inžinerijos studentus Ekonomikos ir inovacijų ministerija visą studijų laikotarpį skatina 200 eurų stipendijomis. „Ignitis grupė“  stipendijomis (300 eurų mėnesinė stipendija, kuri mokama 10 mėnesių) skatinami Šiaulių valstybinės kolegijos Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programos studentai.

Visa kolegijos bendruomenė jaučia ypač stiprų ryšį su regiono verslu, kuris prisideda prie programų atnaujinimo, specialistų rengimo. Kolegija turi mecenatų fondą, jis sparčiai auga. Šis fondas tapo realia bendradarbiavimo išraiška siekiant skatinti gabius ir aktyvius studentus tapti regionui reikalingais specialistais.

8. Daugiau nei pusė Šiaulių valstybinės kolegijos studentų mokosi valstybės finansuojamose vietose.

9. Studijos atsinaujinančiame ir patogiame mieste. Studijos arčiau namų – tai ir mažesnės finansinės investicijos. Studijos regione jokiu būdu nereiškia, kad studentiški metai prabėgs tyliai ir ramiai, toli nuo įvykių sūkurio. Juk ir Lietuva nėra tokia didelė, kad panorėjęs norimo taško negalėtum pasiekti per 2 ar daugiausia 3 valandas. Šiauliai šiuo atžvilgiu dar patogesni, miesto geografinė padėtis turėtų patikti mėgstantiems keliauti. Iš beveik šalies viduryje įsikūrusio miesto lengvai ir greitai galima pasiekti didžiuosius oro uostus, patogus susisiekimas autobusais ir traukiniais. O ir pačiame mieste judėjimo patogumas tik didėja, brangaus laiko nereikia gaišti sekinančiuose kamščiuose. Šiauliai yra patogus, jaukus miestas studijuoti, kurti šeimą, planuoti ateitį profesine ir karjeros prasme, daug galimybių ir asmeniniam augimui.

10. Pažintis su kolegija dar iki studijų. Jei esi moksleivis, kviečiame tave apsilankyti Šiaulių valstybinėje kolegijoje dar iki pradedant studijuoti. Kolegijos dėstytojai moksleiviams veda įvairius užsiėmimus, supažindina su čia vykdomomis studijų programomis. Kviečiame į kolegiją pabendrauti su studentais, kurie geriausiai gali pasidalinti studentiško gyvenimo ypatumais.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime jau dabar! Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 212 kab., Šiauliai).