Dėstytoja Indrė Skirmantaitė: „Sėkmė ateina tikslingai jos siekiant“
Indrė Skirmantaitė – kilusi iš Kelmės, tačiau studijų ir darbo su Šiauliais nesiejo. Baigusi mokslus norėjo pabėgti toliau nuo namų, į Vilnių ar Kauną. Vis dėlto darbo pasiūlymas sugrąžino į Šiaulius. „Šiauliuose gera gyventi ir dirbti“, – dabar užtikrintai sako Indrė.
Privalumas – galimybė derinti įvairias veiklas
Darbą Kolegijoje Indrė pradėjo 2013 metais, kai baigė kineziterapijos magistrantūrą ir atvyko į Šiaulius. Kaip sako pati Indrė, „vedama smalsumo ir noro išbandyti viską, ką siūlo gyvenimas“.
Pasakodama apie darbo pokalbį Kolegijoje, Indrė nepabijojo įvardyti sąlygų, kurios jai buvo svarbios: galimybė derinti gyvenimą Kaune ir teisės studijas Vilniuje.
Paprašyta apibūdinti savo patirtį Kolegijoje, lektorė teigia:
„Tiek prieš dešimt metų, tiek dabar Kolegija yra nuostabi darbo vieta, nes visada atsižvelgiama į jauną žmogų, jo interesus. Man atvykus dirbti, buvo sudarytos galimybės atvažiuoti į Šiaulius dėstyti dvi dienas, buvo užtikrinta gyvenamoji vieta (gyvenau studentų bendrabutyje)“, – prisimena lektorė.
Dar vienas Indrės gyvenimo etapas prasidėjo tapus mama. Pašnekovė dar kartą įsitikino, kad darbas ir šeima – tikrai derinami dalykai. Čia svarbų vaidmenį atliko darbdavys – atsižvelgė į situaciją, sudarė sąlygas tobulėti ir augti. Indrė gavo pasiūlymą grįžti į darbą po metų vaikučio auginimo pertraukos ir tapti Reabilitacijos katedros vedėja.
„Esu labai dėkinga, kad mane taip įvertino. Tikrai jaudinausi žinodama, kad dvejus metus būsiu „iškritusi“ iš darbo rinkos, ir, atrodo, bijojau grįžti. Pasiūlymą grįžti dirbti vertinu kaip pasitikėjimą manimi, kuris sąlygoja mano asmenybės augimą, savivertės didėjimą“.
Indrė pasakoja, kad Kolegija jai patinka tuo, jog yra stabilumas, konkretumas atliekant tam tikras užduotis ir darbus.
„Džiaugiuosi, kad kiekvienais metais ieškoma naujų galimybių, perspektyvų, motyvavimo priemonių dėstytojams tobulėti, rinktis papildomas studijas, atlikti mokslo taikomuosius tyrimus“, – patirtimi dalijasi ŠVK lektorė.
Pašnekovė įsitikinusi, kad Šiaulių valstybinė kolegija ypatinga tuo, jog išlaiko stabilumą, konkretumą, nubrėžia aiškias darbo ribas, leidžia reikštis kiekvieno kūrybiškumui.
„Esu lojali Kolegijai, tai mano pirmoji darbo vieta, kol kas negalvoju apie pokyčius. Sveikatos priežiūros fakultete jaučiamės lyg namuose: tai maža bendruomenė, kurioje mes gerbiame vienas kitą, palaikome, kuriame gražų tarpusavio ryšį“.
Paprašyta papasakoti apie įsimintiniausias veiklas Kolegijoje, Indrė teigia:
„Įsimintiniausios veiklos turbūt yra tokios, kurių metu galima išreikšti savo kūrybiškumą. Mane žavi tradiciniai mūsų fakulteto renginiai (ypač kalėdinis), taip pat įvairios įdomios veiklos su studentais, kai studentai, patys to nežinodami, „įstumiami“ į veiklas pateikus tik priemonių ar užuominų. Pavyzdžiui, padedu įvairių priemonių ir liepiu padaryti galvos smegenų modelį ar širdies modelį. Studentai tikrai yra kūrybiški.“
Darbe derina dvi sritis – teisę ir mediciną
Savo atkaklumą Indrė įrodo derindama du darbus. Be pareigų aukštojoje mokykloje, ji dirba ir Kelmės rajono savivaldybėje – Savivaldybės gydytoja. Pagrindinė funkcija šiame darbe – įgyvendinti teisės aktų, reglamentuojančių sveikatos priežiūrą, vykdymą savivaldybės lygmeniu. Indrė džiaugiasi, kad ir čia jai sudarytos visos sąlygos tobulėti.
„Dirbu per du darbus, manau, man kuo puikiausiai sekasi, nes antrąjį darbą dirbu jau septinti metai. Kai mokiausi mokykloje, manęs visur visada buvo labai daug: gerai mokiausi, dainavau, šokau, atstovaudavau mokyklai įvairiuose konkursuose. Atėjus laikui rinktis profiliavimą, „atėjo“ pasimetimas, nes viena mano dalis norėjo medicinos, kita – teisės. Augau apsupta medikų, tačiau buvo ir teisininkų. Man visi buvo autoritetai, todėl norėjau derinti mediciną ir teisę. Mokykloje A lygiu mokiausi biologiją ir chemiją dėl medicinos studijų, istoriją ir užsienio kalbą – dėl teisės. Žinoma, mokytojai, tėvai sakė rinktis vieną profilį, siūlė nesiblaškyti, sakė, kad bus sunku, „nepatempsiu“. Bet aš viską „ištempiau“. Laikiau visus valstybinius egzaminus ir, žinoma, visus išlaikiau. Atėjus laikui rinktis studijas, pirmoje vietoje rinkausi medicinos mokslus, po to teisę. Ir, žinoma, įstojau ten, kur parašiau pirmuoju numeriu“.
Studijuodama kineziterapiją ŠVK lektorė nuolatos galvojo apie teisės studijas.
„Tėvams nežinant nuvežiau dokumentus stoti į teisę, gavusi rezultatus pasakiau, kad įstojau į teisę. Puikiai baigiau abi studijų programas. Teisės magistrantūroje pasirinkau bioteisės studijas, nors labai traukė baudžiamoji teisė. Suprasdama, kad turiu derinti tarpusavyje abi kryptis, pasirinkau bioteisę. Šiuo pasirinkimu esu labai patenkinta, studijos buvo be galo įdomios“.
Aplinkybės susiklostė taip, kad jau daugelį metų Indrė sėkmingai dirba pagal abi specialybes, kurios tarpusavyje susijusios.
Didžiule darbo ir studijų patirtimi Indrė dalijasi su ŠVK studentais.
„Galiu pasakyti, kad dirbu tai, kas patinka, darbas man suteikia laimę“, – tvirtai sako Indrė.
Indrė yra dėkinga visiems, kurie ją paskatino grįžti į Šiaulius. Čia ji jaučiasi labai gerai.
Pomėgiai, kurie džiugina
Dirbdama atsakingus, žinių ir patirties reikalaujančius darbus, Indrė randa laiko ir savo pomėgiams:
„Labai mėgstu dainuoti ir šokti, šiuos pomėgius aktyviai propagavau mokyklos laikais. Studijų metu tokiems širdžiai mieliems užsiėmimams teko daug mažiau laiko. Bėgant metams pomėgiai kito. Nors labai mėgstu šokti, bet dar neatrandu laiko pradėti viską iš naujo. Atsirado kitų pomėgių: labai mėgstu dekoruoti ir puošti savo šeimos šventes. Labiausiai, žinoma, dukrytės gimimo dienas, ar kitas svarbias šeimos šventes. Apgalvoju viską iki smulkmenų, viską darau pati. Buvo noras bandyti dekoruoti ne tik šeimai, bet papuošti ir kitų žmonių šventes, tačiau šiuo metu, manau, dar reikia daugiau įgūdžių ir žinių“, – mintimis dalijasi pašnekovė.
Indrės akys žiba pasakojant apie dar vieną pomėgį – kolekcionuoti kvepalų buteliukus.
„Labai mėgstu „degustuoti“ kvepalus, apie juos skaityti, domėtis, apžiūrinėti įvairiausius kvepalų buteliukus ir, žinoma, kvėpintis. Visada savo kolekcijos buteliukus apžiūrinėju, nušluostau dulkes ir kiekvieną kartą visus uostau“.
Linkėjimas studentui
„Linkiu, kad kiekvienas studentas išliktų asmenybe su savo vertybėmis ir nuostatomis. Norėčiau, kad būtų parenkami tokie metodai ir priemonės, kurie leistų atsiskleisti geriausioms studento savybėms. Linkiu gebėjimo priimti kitą tokį, koks jis yra. Noriu, kad kiekvienam šypsotųsi sėkmė. Kad kiekvienas studentas atrastų save, augtų ir tobulėtų kartu su mumis. Studentai, mes augame kartu su jumis! Džiaugiuosi tuo, kad kartu mes esame jaunatviški, kūrybingi ir smalsūs“.
ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!
Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius į ŠVK konsultuojame telefonais +370 615 97 114, +370 41 52 37 69, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 211 kab., Šiauliai).
Šiaulių valstybinės kolegijos parengta informacija ir nuotraukos